امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۰۲ AM
اختصاصی
گزارش مخفیانه کارمندان یک اداره در سوادکوه به خبرنگار عبارت؛

کرونا با کسی شوخی ندارد آقای مدیر

فاصله گذاری اجتماعی+عبارت
    -     کد خبر: 58119
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۷|۱۱:۵۰
کارمندان این اداره تاکنون بارها از مدیریت درخواست داشتند حداقل تا وقتی سوادکوه در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد به محدودیت‌های کرونایی پایبند باشند اما هربار پاسخی نامربوط دریافت کردند و به نوعی نادیده گرفته شدند.

عبارت-گروه جامعه:  گرچه موج اول و دوم شیوع کرونا در استان مازندران با تلاش کادر زحمتکش درمان و همراهی مردم کنترل شد اما این روند در پیک سوم بیماری با سهل انگاری برخی از مردم و از آن بدتر ادارات و بی‌تفاوتی برخی از مدیران آنها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استان را در وضعیت بحرانی قرار داده است. آمار روزانه ابتلا و مرگ و میر ناشی از این ویروس که روز به روز هم بیشتر می‌شود، ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی را بیش از گذشته یادآوری می‌کند که البته آن هم بدون همراهی مسئولان ادارات و شهروندان میسر نیست.

همانطور که گفته شد اجرای دستورالعمل «ستاد ملی مقابله با کرونا» و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بانک‌ها و برخی از ادارات و سازمانها که چرخ اقتصاد آنها با مشارکت مردم می‌چرخد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بی‌توجهی به این مقررات برای ایجاد منافع مالی که جانِ پرسنل و مردم را تهدید کند، جبران ناپذیر بوده و مدیرانی که با تخطی از خط قرمزها عبور می کنند باید پاسخگوی جامعه باشند. آن هم در استانی مثل مازندران که از 10 شهر وضعیت قرمز کشور، هر 10تای آن در این استان قرار دارد و در بدترین شرایط کرونایی خود از بدو ورود این بیماری به استان به سر می‌برد.

اگرچه بسیاری از مدیران و مسئولان دلسوز همچنان به رعایت پروتکل‌ها و حراست از جان نیروهای خود پایبندند اما، در این میان هستند کسانی که طولانی شدن دوره پاندمی سبب شده تا شرایط برایشان عادی جلوه کند و از روی خستگی، طمع برای سود بیشتر و یا هر دلیل دیگری، حاضر به ادامه رعایت الزامات تعیین شده‌ بهداشتی از سوی ستاد مقابله با کرونا نیستند.


عکس تزئینی است

طبق گزارشاتی که به خبرنگار عبارت رسیده یکی از این ادارات، "اداره آب و فاضلاب شهرستان سوادکوه شمالی" است. شهری که از همان ابتدای پیک سوم کرونا، علیرغم وسعت و جمعیت کم به همراه دیگر شهرهای بزرگ مازندران در وضعیت قرمز حضور داشت.

این شهرستان در جوار یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی مازندران قرار گرفته و همین مسئله دلیلی است برای نفوذ بیماری حتی به دور افتاده ترین روستاهای این منطقه. اما چرا در چنین شهری رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته نمی‌شود؟

از ابتدای آذرماه با شروع دور جدید محدودیت‌های کرونایی و تقسیم‌بندی ساعات کاری ادارات به منظور کاهش تعداد نفرات حاضر در هر اداره، مقرر شد تا در مناطق قرمز به غیر از مدیران، معاونان و افرادی که حضور آنان در مجموعه اجتناب ناپذیر است، باقی افراد به صورت شیفتی در محل کار حاضر شوند. اما به گفته یکی از کارمندان آبفای سوادکوه شمالی که خواست نامی از وی فاش نشود، "این موضوع تنها در چند روز ابتدایی محدودیت‌ها در این اداره انجام شد و پس از آن با دستور مستقیم مدیر تمامی افراد مجبور به حضور کامل در محل کار شدند."

به گفته او در این روزهای سرخ کرونایی در استان غم‌زده مازندران، آن‌هم در شهرستانی که یک بیمارستان مجهز بیشتر ندارد "کارمندان این اداره مجبورند هفت، هشت نفری در یک اتاق 10 متری از ساعت 7 صبح تا 2 بعدازظهر را کنار هم بگذرانند." آن هم در شرایطی که طبق گفته‌های این فرد "آن‌ها روزانه شاهد انتقال بیماران کرونایی به درمانگاه نزدیک این مجموعه هستند و همین مسئله بیشتر موجب نگرانی آنان و خانواده‌هایشان شده."

طبق بررسی‌های عبارت، کارمندان این اداره تاکنون بارها از مدیریت درخواست داشتند تا حداقل تا وقتی سوادکوه در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد به محدودیت‌های کرونایی پایبند باشند اما هربار پاسخی نامربوط دریافت کردند و به نوعی نادیده گرفته شدند. این در حالی است که اداره کل آب و فاضلاب مازندران از همان ابتدای شیوع پیک سوم در آذرماه دستور داد تا تمام زیرمجموعه‌های این اداره پروتکل‌های اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا را موبه‌مو اجرا کنند.

گویی خصولتی (خصوصی و دولتی) بودن برخی از ادارات مانند آب و فاضلاب سبب شده تا تعداد انگشت‌شماری از مدیران میانی این سازمان‌ها خود را ملزم به رعایت دستورات دولتی ندانند و بدون کوچکترین توجهی به وضعیت بیمارگونه مازندران و همچنین خستگی‌ها و جانفشانی‌های کادر درمان، همچنان به زندگی معمولی خود ادامه دهند. متاسفانه آنقدر در مدت اخیر مشکلات کوچک و بزرگ گریبان استان را گرفته که انگار کسی هم حواسش به این ادارات کوچک نیست.

نکته غم‌انگیز ماجرا اما این‌جاست که آقای مدیر با این کار نه تنها به سلامت خود و خانواده‌اش بلکه به جان جوانانی که با رویاهای فراوان در آن اداره مشغول به کار شدند هم بی‌توجهی و دهن‌کجی می‌کند. به گفته برخی کارکنان آبفا سوادکوه، این مسئول مدتی قبل به علت مشکوک بودن به کرونا چند روزی در محل کار حاضر نشد و پس از آن نیز در تمام مدت حضورش علاقه‌ای به ماسک زدن ندارد. اگر دنبال دلایل افزایش روز به روز آمار کرونا در استان مازندران هستید، دلایلش همین نکات به ظاهر معمولی است که در نقاط بسیاری از استان همچنان جدی گرفته نمی‌شود. عبارت سعی کرد که با این مدیر گفتگویی ترتیب دهد و به ماجرا از دیدگاه وی نیز نگاهی داشته باشد اما متاسفانه پاسخی از سوی وی دریافت نشد.

اما طبق صحبتی که خبرنگارعبارت با یک کارشناس کار و اشتغال داشت؛ تا امروز حضور دو سومی (شیفت بندی) در بخشنامه و مصوبه مربوط به محدودیت های کرونایی ادارات الزامی بوده است و کارکنان می‌توانند با طرح شکایت صدای خودشان را به گوش مسئولان رده‌بالای استانی برسانند. بدون شک مدیران کل استان بدون هیچ اغماضی با متهمان عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره زیرمجموعه‌شان برخورد خواهند نمود.

در انتهای نگاهی داریم به قوانین سفت و سختی که برای رعایت این محدودیت ها در ادارات در نظر گرفته شده تا همه از حقوق خود در این زمینه آگاه باشیم؛

طبق آخرین بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از جمله: عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله اجتماعی در محیط‌های اداری، ارائه خدمات و تسهیلات اداری، انتظامی، قضائی، رفاهی، بانکی و خدماتی از سوی کارکنان دستگاه‌های اجرایی به افراد و مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و یا فاصله اجتماعی یا سایر ضوابط ابلاغی را رعایت نمی‌نمایند، تخلف اداری محسوب شده و با خاطیان بر اساس ماده ۱۲ قانون رسیدگی به تخلفات اداری بدون ارجاع پرونده به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری و مستقیما از سوی مدیران به ترتیب زیر برخورد خواهد شد :

مرتبه اول: اخطار کتبی بدون درج در پرونده استخدامی (موضوع بند"الف" ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری).

مرتبه دوم: توبیخ کتبی با درج در پرونده استخدامی (موضوع بند "ب" ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری).

مرتبه سوم: کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر به مدت یک ماه (موضوع بند "ج" ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری).

مرتبه چهارم: کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر به مدت سه ماه (موضوع بند "ج" ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری).

مرتبه پنجم: انفصال موقت حداکثر تا سه ماه (موضوع بند "د" ماده ۹ قانون رسیدگی به تخلفات اداری).

ارتکاب هم زمان بیش از یک مورد از مصوبات ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، نظیر: عدم استفاده از ماسک و یا عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی کارکنان و ارائه خدمات و تسهیلات به افراد موضوع موضوع بند (د)، در هر مرتبه از مجازات‌های فوق موجب اعمال مجازات یک مرتبه بالاتر خواهد بود.

۲‏- کلیه مقامات مذکور در ماده ۱۲ قانون رسیدگی به تخلفات اداری موظفند برای تسریع و افزایش اثربخشی اعمال مجازات‌ها نسبت به تفویض اختیار موضوع این ماده به معاونان و مدیران استانی اقدام کنند تا شرایط قانونی اعمال مستقیم مجازات‌های فوق فراهم شود.

۳‏- نمایندگان موضوع ماده ۳۴ آئین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری (مسئولان هماهنگی هیأت‌های دستگاه‌ها) موظفند گزارش اعمال مجازات‌های موضوع این بخشنامه را به صورت ماهانه به دبیرخانه هیأت عالی نظارت، مستقر در سازمان اداری و استخدامی کشور ارائه نمایند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال