امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۱۵ PM

رانت‌های ایجاد شده پشت اسم مناطق آزاد از زبان نماینده ساری

منصورعلی زارعی+عبارت
    -     کد خبر: 58125
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۷|۱۳:۳۹
سرویس : سیاست >> مجلس
ایجاد منطقه آزاد در کشور تجربه مناسبی نداشته و پشت ایجاد این مناطق رانت‌های به وجود آمده است.

عبارت: منصورعلی زارعی رئیس مجمع نمایندگان مازندران در نشست با خبرنگاران مرکز استان با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد در کشور تجربه مناسبی نداشته است، گفت: پشت ایجاد منطقه آزاد رانت‌های به وجود آمده است، اما دلیل نمی‌شود که نسبت به ایجاد منطقه آزاد در مازندران بی‌تفاوت باشیم.

او افزود: برای ایجاد منطقه آزاد در استان نگران نیستیم، اما نسبت به مسائل نظارتی و اقدامات مسؤولان اجرایی حرف داریم.نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اولویت در منطقه آزاد را توجه به صادرات اعلام کرد و ادامه داد: کشور روسیه ۲۸۰ میلیارد دلار بازار قابل دسترسی دارد، اما سهم استان از این بازار تنها ۲۸۰ میلیون دلار است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به مشکلاتی که در حوزه تامین آب استان وجود دارد، گفت: برای تامین آب‌های جاری اقدام خاصی انجام نشده و حتی سرشاخه‌های آب استان مازندران نیز غصب شده است.

زارعی گفت: یکی از اصلی‌ترین سرشاخه‌های استان مازندران را قرار است قطع کنند، اما از مسؤولان اجرایی استان صدایی بلند نشده است.

او در خصوص مشکلات صادرات مرکبات و چالش‌های بخش کشاورزی نیز گفت: وزارت صمت نمی‌تواند متولی قیمت‌گذاری و سیاست‌گذاری بخش کشاورزی باشد به این دلیل که اطلاعات کافی درباره نحوه تولید محصولات کشاورزی ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران افزود: طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور رفع ممنوعیت صادرات مرکبات حل شده است، اما برای توسعه صادرات باید وزارت خارجه فعالیت بیشتری داشته باشد، چونکه رایزنی‌های مناسب برای توسعه صادرات در کشور‌های حاشیه دریای خزر انجام نشده است./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال