امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۰۳ AM
آخرین اخبار:
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»! عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند گرانی عجیب این خودروها در ایران!
گفتگوی عبارت
عباسعلی رضایی فرماندار ساری در گفتگو با عبارت مطرح کرد؛

هیچ مشکل اعتباری برای زباله سوز ساری وجود ندارد / افتتاح پروژه، حتی زودتر از پایان دولت

عباسعلی رضایی+عبارت
    -     کد خبر: 58192
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰|۱۱:۰۳
سرویس : جامعه >> شهری
وی در خصوص احتمال افتتاح این پروژه تا پایان دولت دوازدهم نیز گفت: تلاش‌ها بر این است که اتمام کار نیروگاه حتی به روزهای پایانی دولت نکشد و بسیار زودتر از آن به افتتاح برسد.

عبارت-گروه جامعه: در سال‌های اخیر ماجراهای مدیریت پسماند و استان مازندران همواره از موضوعات مورد توجه رسانه‌ها و مردم بود. طبیعت آسیب‌پذیر مازندران دیگر تاب و توان چندانی برای حجم زباله جمعیت افزایش یافته استان ندارد و همین سبب شد تا مسئولان برای یک اقدام زیربنایی برای ساماندهی پسماند مازندران دست به کار شوند. نیروگاه زباله سوز.

در سطح مازندران 2 نیروگاه در ساری و نوشهر در نظر گرفته شد که فاز اول پروژه نوشهر چند روز قبل به بهره‌برداری رسید اما نیروگاه زباله‌سوز ساری به دلیلی وسعت بیشتر و نیز ماجراهایی که طی چند سال اخیر در شهرداری ساری به وجود آمد با کندی و گاهی حتی توقف مواجه شد. اما از اواسط سال 98 تا امروز تحرکاتی برای اتمام هرچه زودتر این پروژه به وجود آمد و به گفته مفید غلامی راد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران، تنها در سال 99 دولت ۱۶۴میلیارد تومان به نیروگاه زباله‌سوز ساری اعتبار اعطا نمود. این در حالی است که طی ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته دولت مجموعا 190 میلیارد تومان اعتبار به زباله سوز ساری اختصاص داده بود.

استاندار مازندران نیز مدتی قبل پیشرفت فیزیکی نیروگاه ۴۵۰ تنی زباله ساری را ۷۰ درصد اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد که با تکمیل 2 نیروگاه نوشهر و ساری تا 50 درصد مشکلات پشماند در استان مرتفع شود.

خبرنگار عبارت برای اطلاع از آخرین وضعیت این نیروگاه، شرایط را از فرماندار ساری جویا شد.

عباسعلی رضایی فرماندار مرکز مازندران در گفتگو با عبارت با اشاره به روند مناسب تکمیل پروژه گفت: در مدتی که شهرداری ساری با مشکلاتی مواجه شده بود من شخصا پیگیر امور این پروژه بودم اما در حال حاضر با سامان یافتن شهرداری تمام فعالیت‌های این نیروگاه از طریق شهرداری پیگیری می‌شود و امیدواریم که به بهترین نحو این اتفاق صورت پذیرد.

وی در خصوص احتمال افتتاح این پروژه تا پایان دولت دوازدهم نیز گفت: تلاش‌ها بر این است که اتمام کار نیروگاه حتی به روزهای پایانی دولت نکشد و بسیار زودتر از آن به بهره برداری برسد.

فرماندار ساری از زحمات استاندار و دیگر مسئولان استانی قدردانی نمود و تصریح کرد: در این مدت تلاش با تلاش بسیاری از دلسوزان و مسئولان استانی بودجه خوبی برای نیروگاه زباله سوز تامین شد و قاطعانه می‌گویم که هیچ مشکلی در تامین اعتبار این واحد وجود ندارد.

رضایی ادامه داد: اگر روند احداث پروژه از حالا با کندی مواجه شود، این مشکل مربوط به مسائل فنی و پیمانکاران خواهد بود و در زمینه‌های دیگر سعی شده تا مسیرها برای افتتاح هرچه زودتر این طرح استراتژیک در ساری هموار شود.

نیروگاه زباله سوز ساری با ظرفیت روزانه ۴۵۰ تن در شهرک صنعتی شماره یک این شهر در حال ساخت است.  از مهمترین مزایای زباله سوز می توان به مساحت کم مورد نیاز، عدم وابستگی به شرایط جوی و اقلیمی، سرعت و سهولت دفع پسماند، خاکستر پاک قابل استفاده، کاهش سریع حجم پسماند، دفع پسماندهای خطرناک، کاهش هزینه های نگهداری و دفع پسماند، کاهش میزان آلاینده های هوا، کاهش خطر آلوده گی آبهای سطحی اشاره نمود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است

اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند

اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد

عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»!

عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی

عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد

سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند

خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس

افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند

گرانی عجیب این خودروها در ایران!

آرشیو