امروز : پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۳۰ PM

تذکر نماینده قائمشهر به وزرای دادگستری و صمت / جلوی افزایش قیمت مواد شوینده را بگیرید

مجلس+عبارت
    -     کد خبر: 58200
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰|۱۲:۰۰
سرویس : سیاست >> مجلس
عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

عبارت: علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی  تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر کیوان مرادیان کوچکسرائی نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار به وزرای دادگستری و صمت؛ درباره لزوم جلوگیری از افزایش قیمت سه باره مواد شوینده در پی سال جاری.

- تذکر محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مهریز و بافق به رئیس جمهور؛ درباره اینکه چرا علی رغم تاکید قانون اصلاح مواد تبصره 6 ماده 12 در رابطه با حقوق دولتی وصولی معادن ردیف بودجه مربوط به این تبصره حذف شده است.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور؛ درباره ضرورت توجه به آلودگی ناشی از استفاده از مازوت در نیروگاه ها و به خطر افتادن سلامتی مردم.

- تذکر مهدی عسگری نماینده کرج، اشتهارد و فردیس به همراه 42 نفر از نمایندگان به وزیر صمت؛ درباره ضرورت اتخاذ سیاست های حمایتی و سوق دادن منابع و ظرفیت های کشور در تولید انواع ورق ها و قطعات فولاد و آلیاژها با ارزش افزوده بالا.

- تذکر حبیب اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و هامون به رئیس جمهور؛ لزوم اقدام جدی در حل مشکل حاشیه نشینی شهر زابل.

- تذکر سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم بازگشایی خیابان سرداران 2 در ارومیه، همچنین لزوم رسیدگی به دریافت 2 عوارض سنگین از مردم ارومیه در بزرگراه ارومیه- تبریز، همچنین تذکر این نماینده به وزیر کشور؛ لزوم نجات مردم منطقه نازلو چای و دانشگاه نازلو از بوی بد و شیرابه سایت زباله نازلو، همچنین تذکر این نماینده به وزیر اقتصاد؛ لزوم رسیدگی به تعطیلی و عدم اقدامات بانک صادرات و دیگر بانک ها در منطقه حسین آباد، باباسائی و شهرک جدید گلمان ارومیه و لزوم معاف نمودن مالیات مراکز آموزشی وزارت آموزش و پرورش دولتی به لحاظ ارائه خدمات آموزشی، همچنین به وزیر صمت؛ لزوم رفع محدودیت صادرات سیب تا عید و رفع تعهد ارزی و جایگزینی ارز تهاتری به جای آن.

- تذکر فرهاد بشیری نماینده پاکدشت به وزیر نیرو؛ لزوم اتخاذ تدابیر لازم از هم اکنون برای جلوگیری از قطع برق مصرفی به خصوص در مراکز و کارخانجات تولیدی هنگام فصل گرما.

- تذکر حسن محمدیاری نماینده طوالش، رضوانشهر و ماسال به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم عذرخواهی و اصلاح نام حیران گیلان به حیران اردبیل در کتب درسی.

- تذکر سیدکاظم موسوی نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم توجه به راه های شریانی و مواصلاتی منطقه محروم اردبیل از جمله جاده سرچم اردبیل به اتوبان میانه و راه های روستایی اردبیل، نیر و سرعین.//خانه ملت

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال