امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۲۳ AM
آخرین اخبار:
پرواز بالگردهای اورژانس در آسمان بابل بازگشت دوباره باران و سرما به مازندران کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»! عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس
اختصاصی عبارت
از یک کانال تلگرامی تا تحصن یک نفره مقابل شهرداری؛

تایید حکم ۴۵ ضربه شلاق برای عضو سابق شورای شهر بابل

محمدحسین منصف+عبارت
    -     کد خبر: 58245
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱|۱۹:۳۹
سرویس : جامعه >> شهری
منصف در واکنش به شکایت شهردار بابل از خودش گفته بود "می‌گویند دزد پر زور یقه صاحبخانه را می‌گیرد."

عبارت-گروه جامعه:  حکم شلاق عضو سابق شورای شهر بابل تائید شد و اکنون وی در انتظار اجرای این حکم است.

همه چیز از یک کانال تلگرامی به نام "تلنگر" متعلق به این عضو شورای شهر بابل شروع شد. انتقاداتی که او از شهردار وقت بابل مطرح می‌کرد در نهایت منجر به شکایت دو طرف از یکدیگر شد.

محمد حسین منصف که جانباز دوران دفاع مقدس نیز هست و در آن زمان ریاست کمیسیون فرهنگی شورای شهر بابل را بر عهده داشت حتی یک بار با در دست گرفتن پلاکاردی، از ساختمان جدید شورای شهر به سوی شهرداری بابل حرکت کرد و مدت  1.5 ساعت در مقابل آن اقدام به تحصن کرد.

او معتقد بود که در شهرداری بابل تخلفاتی در جریان است و علاوه بر آن ضعف مدیریتی در این سازمان موجب شده تا بابل آن‌طور که باید و شاید روی ریل پیشرفت قرار نگیرد. البته ادبیات تند منصف باعث می‌شد که حساسیت‌ها به گفته‌های او بیش از سایرین باشد و همیبن مسئله نیز در نهایت برایش دردسرساز شد.

او در یک ادعای جنجالی در آن زمان گفته بود که "شهردار بابل به اندازه یک دهیار هم  کار نکرده و عملکرد وی از لحاظ بودجه‌ای فاجعه است؛ مقایسه میان بودجه‌ای که به دست آورد و آن چیزی که باید به دست می‌آورد.". صحبت‌ها و جنجال‌هایی از این دست در انتها به شکایت بیژنی شهردار وقت بابل از او شد. اما منصف معتقد بود که جای شاکی و متشاکی عوض شده!

منصف در واکنش به شکایت شهردار بابل از خودش گفته بود "می‌گویند دزد پر زور یقه صاحبخانه را می‌گیرد. اگر قرار بر شکایت بود ایشان به شورای شهر اتهامات عمومی نظیر، تحریک مردم برای مقابله با  طرح‌های شهردار، حمایت از چپاولگران و چندین مورد دیگر را زده است و شورا باید شاکی باشد. بیژنی تنها در حرف زدن قهرمان  و در ادعا رستم دستان است."

هرچه بود اما بیژنی تا پایان شورای چهارم شهردار بابل باقی ماند و این هیاهو و جنجال‌ها در نهایت راه به جایی نبرد. موضوع از ذهن مردم پاک شد و گذر زمان گرد فراموشی را روی آن پاشید، اما دستگاه قضا قرار نبود مثل مردم ماجرا را از یاد ببرد.

پس از گذشت چند سال، در روزهای اخیر حکم 45 ضربه شلاق برای این عضو سابق شورا و جانباز دوران دفاع مقدس تائید شد تا واکنش‌های متفاوتی را از سوی شهروندان بابل در فضای مجازی و حقیقی درپی داشته باشد.

عده‌ای از این که در بررسی پرونده بدون اغماض و توجه به سوابق افراد تصمیم‌گیری شود و صرف حضور در جنگ و یا داشتن پست و مقام مانع از اجرای عدالت نشود استقبال کردند و عده‌ای نیز به هواخواهی این عضو سابق شورا درآمدند و حتی حکم او را با میرحسین موسوی و کروبی مقایسه کردند و بر این باور بودند که حصر خانگی که برای آن افراد در نظر گرفته شد محکومیت سبک تری از ضربات شلاق برای این جانباز بابلی است و در قبال او اجحاف صورت گرفته.

حتی یکی از افراد در فضای مجازی در واکنش به این اتفاق نوشته بود "در جمهوری اسلامی همه آزادند به جز بچه حزب‌اللهی ها" یا فرد دیگری که نوشت "مثل اینکه بررسی کردند و دیدند شلاق‌هایی که در زندان بعثی‌ها خورده 45 تا کم بود گفتند تا دیرنشده اجرایش کنند"

به هرروی باید دید در روزهای آتی و چندماه مانده به انتخابات شورای ششم در خرداد 1400 بابلی‌ها چگونه با این مسئله روبرو می‌شوند و چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

پرواز بالگردهای اورژانس در آسمان بابل

بازگشت دوباره باران و سرما به مازندران

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است

اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند

اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد

عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»!

عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی

عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد

سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند

خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس

آرشیو