امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۳۷ PM

اختراع دستگاه هوشمند ضدعفونی‌کننده دست در مازندران

دستگاه هوشمند ضدعفونی‌کننده دست+عبارت
    -     کد خبر: 58299
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۵|۰۸:۵۸
سرویس : عامه پسند
آقای هوشیارخواه مخترع مازندرانی به ایده‌پردازی فکر می‌کند و برنامه‌های خوبی برای آینده دارد، اما نکته‌ای که در لابه لای صحبت‌هایش توجه‌مان را جلب کرد، همکاری مستقیم یک نوجوان ۱۶ ساله در کار تولید بود، نوجوانی که نخبه ریاضی است.

عبارت: توجه به مقوله تولید همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و ایده‌پردازی در تولید یکی از مواردی است که نیاز به آن این روزها بیشتر احساس می‌شود، چرا که کشور ما بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و در حال حاضر در مبارزه با ویروس منحوس کرونا به‌سر می‌برد‌.

هموطنان در مقابله با آسیب‌ها و بلایای مختلف همواره در سنگر مبارزه قرار گرفتند، شرط جهاد دانایی است، همین‌ که بدانیم چگونه می‌توان به کاهش انتقال زنجیره ویروس کووید ۱۹ کمک کرد کافی نیست، بلکه شناسایی و ساخت ابزار مبارزه با این ویروس کشنده ضرورت دارد، آن هم با تکیه به ظرفیت‌های داخلی و به شرط بی‌توجهی به واردات!

در اطراف‌مان همواره مواردی از تولید آن هم با ایده‌های نو داریم که شاید در معرض لنز دوربین‌های خبری قرار نگرفته‌اند و در عین اینکه شاید ساده به‌نظر برسند تاثیرات مثبت و موثری دارند؛ تولید دستگاه ضدعفونی‌کننده به همراه افشانک‌های هوشمند با مواد ضدعفونی بدون دخالت دست و یا حتی پا یکی از این تولیداتی است که توسط شرکت هوشیار صنعت شمال در منطقه سورک شهر میاندورود در حال تولید و عرضه است.

همانطور که می‌دانید، یکی از موارد پیشگیرانه در مسیر کاهش شیوع ویروس کرونا ضدعفونی کردن دست است و تولید این دستگاه درست پس از شیوع و حمله این ویروس کشنده یکی از راه‌های مقابله با کووید ۱۹ محسوب می‌شود، برای کسب اطلاعات بیشتر به سراغ تولیدکننده این دستگاه می‌رویم و با او به گفت‌وگو می‌پردازیم؛

داود هوشیارخواه ۳۹ ساله اهل ساری دانشجوی دکترای رشته برق، بیان می‌کند؛  من عضو بسیج پژوهشی مازندران هستم قبلا برای طرح‌های کارشناسی ارشد و دکترای خودم با این نهاد بسیار فعال همکاری داشتم، در آنجا توانستیم دستگاه‌های مختلفی نظیر سیستم‌های نشت‌یاب خطوط لوله نفتی و ربات‌های هوشمندی که درون لوله جای می‌گیرند و میزان خوردگی لوله را متوجه می‌شوند، را بسازیم ولی در بحث فروش به مشکل برخوردم.

*اختراع دستگاه هوشمند ضدعفونی‌کننده دست

وی می‌گوید؛ پس از شیوع کرونا توانستم موفق به تولید دستگاه‌ هوشمند ضدعفونی‌کننده دست که دارای ویژگی‌هایی از قبیل عرضه مستقیم، بهترین قیمت با بهترین کیفیت، ترکیب هنر خلاقیت و زیبایی، کیفیت، قیمت کم، دوام و خدمات پس از فروش است، شوم.همچنین این دستگاه در حال رقابت با نمونه‌های داخلی و خارجی موجود در بازار است و از راهکارهای مقابله با کرونا ویروس محسوب خواهد شد.

*کارآفرینی با سرمایه اندک

 هوشیارخواه با اشاره به شغلش، یادآور می‌شود؛ در حال حاضر به‌عنوان تولیدکننده، دانشجوی دکترای برق و ناظر برق و همچنین تعمیرکار علمی و عملی پروژه‌های مربوط به برق هستم، در شرکت با سه نفر به‌صورت مستقیم و ۱۰ نفر به‌طور غیرمستقیم کار می‌کنم و این کارآفرینی را با سرمایه اندک شروع کرده و گسترش دادم به‌گونه‌ای که الان عقب‌تر از سفارشات هستیم.

*استفاده از باکس منحصر به فرد 

این مخترع، ادامه می‌دهد؛ اواخر فروردین ماه جاری شروع به تولید دستگاه کردیم چرا که در بازار نیاز به این محصول احساس می‌شد، پس از تولید، تعداد قابل توجهی از دستگاه‌ها فروخته شد، در این کار یک سری ابتکار عمل به خرج دادیم، استفاده از باکس منحصر به فرد یکی از این اقدامات بود، برخی شرکت‌ها از باکس‌هایی استفاده می‌کنند که مخزن زیر نازل قرار می‌گیرد ولی در این دستگاه نازل را جوری تعبیه کردیم که به همراه برد در یک محوطه حفظ شده بالای مخزن قرار بگیرد که این ویژگی باعث می‌شود دستگاه ما تحت هیچ شرایطی چکه نکند... 

وی اضافه می‌کند؛ مردم از تولیدات داخلی حمایت خوبی دارند هر مشتری، مشتری بعدی را می‌آورد و تقاضا برای دریافت محصولات ما روند تندتری نسبت به عرضه دارد، اوضاع بازار بد نیست، قیمت را پایین آوردیم فروش افزایش پیدا کرد و سوددهی بیشتر شد به مشتریان احترام می‌گذاریم خدمات پس از فروش ارائه می‌دهیم، در کل این دستگاه‌ها ابتکاری و جدید هستند در این مدت کوتاه محصولات داخلی خوبی داشتیم این هم یکی از بهترین محصولات است که هوشمند است نیازی به دخالت دست و پا نیست چون اگر دست و پا دخیل باشد به انتقال زنجیره کمک می‌کند، این دستگاه به‌طور هوشمند بدون لمس و تماس شروع به کار کرده و مه‌پاش مواد روی دست می‌آید.

*جزئیاتی در خصوص ظرفیت و استفاده از دستگاه 

هوشیارخواه گفت: این دستگاه‌ در سایز بزرگ سه لیتری با هر بار شارژ در یک مکان عمومی بسیار شلوغ دو تا سه هفته دوام می‌آورد و نیاز به شارژ مجدد ندارد، مه‌پاش است و صرفه جویی دارد، کل فضای دست را اشغال می‌کند و مواد با یک چرخش دست بین هم، پخش شده و ویروس‌ها کشته می‌شوند.

این دانشجوی دکترای برق تصریح می‌کند؛ یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این است که دستگاه ما به نسبت دستگاه‌هایی که باکس pvc دارند ارزان‌تر است، قیمت مناسب هم دلیل بر فروش بیشتر است، کیفیت دستگاه از لحظ فنی بالا بوده و خدمات نصب رایگان داریم، گارانتی مرجوعی ۷ روزه هم دارد و خدمات پس از فروش ما سه ساله است.

*همکاری با یک نوجوان با انگیزه در تولید این دستگاه

صحبت‌های‌مان با آقای هوشیارخواه به همین جا ختم شد، این مخترع به ایده‌پردازی فکر می‌کند و برنامه‌های خوبی برای آینده دارد، اما نکته‌ای که در لابه لای صحبت‌هایش توجه‌مان را به خودش جلب کرد و خودش نیز به آن اشاره داشت، همکاری مستقیم یک نوجوان ۱۶ ساله در کار تولید این دستگاه بود که نخبه ریاضی است.

وی که در پایه سوم متوسطه اول در حال تحصیل است، ادامه می‌دهد؛ من آخر هفته‌ها را درس می‌خوانم و دلم می‌خواهد روزی در رشته برق تحصیل کرده و صاحب ایده و اختراع شوم، تا هم بر مشکلات مالی غلبه کنم و هم بتوانم برای مردم کشورم گامی مهم بردارم.

محمد محمدی نوجوان ۱۶ ساله ساکن شهر سورک است، او بیان می‌کند؛ چند ماهی است که از ساعت ۲ بعداز ظهر تا ۱۲ شب در این شرکت مشغول فعالیت در بخش مونتاژ کردن این دستگاه‌های هوشمند هستم، این در حالی است که از ۷ صبح تا ۲ بعد از ظهر در آشپزخانه‌ای در این حوالی کار می‌کنم و بعد با علاقه به شرکت آمده و کار می‌کنم.

 

به عنوان رسانه، وظیفه خود دانستیم از تولید و ایده‌های ناب تولیدی به‌خصوص تولیداتی در این راستا و در این روزها که کشور درگیر جنگ با یک ویروس جهانی است، حمایت کرده و پای درد دل این تولیدکننده بنشینیم، بقیه‌اش با مسؤولان.

شاید حضور در این شرکت تولیدی برای نوجوانان آینده‌سازان مملکت انگیزه خوبی باشد، البته نوجوانی که در این سن وارد بازار شده کم نداریم، ولی آموزش در مسیر تولید بحثش جدا است این همان چیزی است که کشور را به سر منزل مقصود می‌رساند.

/فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال