امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۲:۵۲ PM

میزان دقیق نیاز مازندران به «خون» اعلام شد / مردم کمک کنند

اهدای خون+عبارت
    -     کد خبر: 58381
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۶|۱۳:۰۳
مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: ماهانه ۱۳ تا ۱۴ هزار واحد خونی برای ۴۸ مرکز درمانی و بیماران خاص تحت پوشش نیاز داریم.

عبارت: ذوالفقار تقوی نسب بااشاره به اینکه سال گذشته ۱۳۰ هزار واحد خون جذب شده است، گفت: امسال در ۹ ماه حدود ۹۰ هزار واحد خون در استان اهدا شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش هفت تا هشت درصدی مراجعه مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه نیاز به فرآورده‌های خونی به دلیل شرایط کرونایی بالاتر از سال‌های قبل است، از مردم خواست تادر تأمین نیازهای خونی ما را یاری کنند و گفت: میانگین کاهش مراجعه در حال حاضر کمتر شده است و وضعیت مازندران نسبت به کشور بهتر است.

وی فعال کردن تیم‌های سیار را از جمله اقدامات بیان کرد و گفت: سه تیم سیار در بابل، آمل و ساری وجود دارد که می‌توانیم آن را به شهرهای همجوار اعزام کنیم.

تقوی یادآور شد: اخیراً تفاهمنامه ای با سپاه کربلا منعقد کردیم تا از ظرفیت چهار هزار و ۲۰۰ پایگاه برای اهدای خون استفاده کنیم.

مدیرکل انتقال خون مازندران یادآور شد: هر ماه ۱۳ تا ۱۴ هزار واحد در ۴۸ مرکز درمانی نیاز داریم و در صورت همکاری هم استان‌ها در فرصت باقیمانده از سال قادر به تأمین آن خواهیم بود.

وی یادآور شد: جایگاه انتقال خون به درستی بین سیاستمداران و دولتمردان تبیین نشده است و باید برنامه ریزی برای ترویج فرهنگ اهدای خون صورت گیرد./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال