امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱:۲۳ AM

برگزاری یک جشنواره فرهنگی-اقتصادی برای اولین بار به میزبانی مازندران

پوستر+عبارت
    -     کد خبر: 58439
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۷|۲۰:۴۴
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد مازندران از برگزاری ششمین جشنواره فیروزه در استان خبر داد.

عبارت-گروه خبر: عباس زارع مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بابیان اینکه ششمین دوره جشنواره فیروزه در مازندران برگزار خواهد شد، گفت: این جشنواره با همکاری موسسه فرهنگی هنری همیاری آیندگان و با هدف ترویج تولید و مصرف محصولات فرهنگی در استان برگزار می‌شود.

او افزود: ارتقای کسب و کار‌های فرهنگی و توجه به ابتکارات و خلاقیت‌های این حوزه زمینه سازی برای نوآوری و تبادل اندیشه‌ها و آموخته‌های هنرمندان است.

زارع با اشاره به اینکه آثار کالای فرهنگی شرکت کنندگان با معیار‌های مدنظر جشنواره پذیرش می‌شوند، گفت: این معیار‌ها شامل صنایع دستی و بومی، سفال، تذهیب، نگارگری، منبت، معرق، زیورآلات و سایر محصولات فرهنگی است.

او افزود: توجه به ارزش‌های والای فرهنگ اسلامی ایرانی، بهره برداری از نماد‌های ملی و بومی خلاقیت در طراحی و استفاده به جا از عناصر بصری و عدم کپی برداری از نمونه‌های خارجی از قوانین جشنواره به حساب می‌آید.

زارع با اشاره به اینکه به سه برگزیده این جشنواره جوایز ارزنده‌ای تقدیم می‌شود، گفت: رتبه اول لوح تقدیر تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰ میلیون ریال، رتبه دوم لوح تقدیر تندیس و مبلغ ۲۰ میلیون ریال و سوم تقدیر تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰ میلیون ریال اعطا خواهد شد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد مازندران با بیان اینکه مهلت  ثبت نام و ارسال آثار تا ۳۰ بهمن ماه خواهد بود، گفت:علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام به آدرس ساری، خیابان قارن- نبش قارن- موسسه فرهنگی هنری همیاری آیندگان مراجعه کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال