امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۵۵ AM
آخرین اخبار:
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»! عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند گرانی عجیب این خودروها در ایران!
اختصاصی عبارت
گزارش اختصاصی عبارت از نشست خبری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران؛

بیش از نیمی از معادن تعطیل است / ابتکار استاندار گرانفروشی را کنترل کرد/ جلوی ونزوئلایی شدن را گرفتیم/قبول داریم مردم ناراضی‌اند/منتظریم پالم روغن سرخ‌کردنی از جنوب برسد/ رتبه سوم ثروتمندترین شهرنشینان کشور در اختیار مازندران

قوانلو+عبارت
    -     کد خبر: 58592
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۲|۱۰:۵۷
اداره‌کل صمت مازندران رتبه پنجم کشور را در میان همه استان‌های کشور از نظر عملکردی به دست آورده است.

قوانلو مدیرکل صمت مازندران در نشستی خبری به بهانه آغاز دهه فجر در جمع اصحاب رسانه حاضر شد و به بیان آخرین آمار و اطلاعات، نهاد تحت مدیریت خود پرداخت. در ادامه مهمترین اظهارات وی را از نظر می گذرانید:

▪️صنایع غذایی مازندران در دوره کرونا وضعش بسیار بهتر شد. به همین خاطر صنایع در مازندران رشد بسیار خوبی داشتند و برخلاف بسیاری از استان‌های کشور، صنایع مازندران در دوران کرونا شکوفا شد.

▪️بیش از ۵۰ درصد معادن ما تعطیل هستند.

▪️یکی از اصلی‌ترین مشکلات ما در حوزه توسعه صنعتی مقاومت‌های محلی است که هربار بنا به دلایلی ناچاریم در برابر مردم از قانون کوتاه بیاییم. یکبار می‌گویند نزدیک انتخابات است و یکبار می‌گویند نزدیک عید است و خلاصه هربار بهانه‌ای هست که به نظر من باید با جدیت قانونی رفتار شود.

▪️متاسفانه مدتی است به دلیل قطع برق داریم با 50 درصد کار می‌کنیم و این ضربه شدیدی به صنعت ما زده است. به‌همین خاطر درخواست اصلی ما این است که مردم در مصرف گاز و برق صرفه‌جویی کنند تا صنایع روی پایشان بایستند. البته قرار شد فعلا به مناسبت دهه فجر برق را قطع نکنند.

▪️کرونا به اصناف ما فشار جدی وارد کرد و آنها صدمات زیادی دیدند. در واقع اصلی‌ترین آسیب کرونا به اصناف وارد شد.

▪️در این چندماهه در حوزه بازرسی‌ها، تغییری نسبت به همه استانها داشتیم که دلیلش ابتکار آقای استاندار بود که قرارگاه نظارت بر بازار را تشکیل داد و شخصا ریاست این قرارگاه را به عهده گرفت.
ما رتبه اول بازرسی‌ها و تعداد پرونده‌های تشکیلی را در کشور داریم. میانگین ۶ اکیپ بازرسی فعال است و تابحال 138 میلیارد تومان پرونده بازرسی تشکیل شده است.

▪️تورم نقطه به نقطه مازندران در دی‌ماه 43.6 و تورم 12 ماهه در دی‌ماه سال‌جاری 29.4 اعلام شده است.

▪️میزان واردات صنعتی مازندران نسبت به سال گذشته کاهش داشته که مؤید تلاش ما در حوزه "جهش تولید" است.در حوزه صادرات نیز به اهداف کامل نرسیده‌ایم اما بسیار نزدیک شده‌ایم.

▪️جواز تأسیس ما رشد مناسبی داشته و اشتغالزا بوده است. این به معنای بهبود سرمایه‌گذاری در استان است.رشد سرمایه‌گذاری صنعتی جهش بسیار خوبی داشته است.

▪️مشکلات اساسی برسر راه توسعه صنعتی مازندران مواردی از این قرار است: زمین کافی نداریم. زیرساخت کافی نیست و در حوزه انرژی هم مشکلاتی داریم.

▪️بیشترین رشد تولیدات استان در حوزه محصولات فولادی است. خودرو و فرش ماشینی رتبه‌های دوم و سوم رشد تولید را داشته‌اند.

▪️اشتغال استان در سال ۹۸ رشدی چشمگیر داشته است. ۵۴ درصد برنامه ایجاد اشتغال کشور انجام شد.
اما مازندران بیش از 100 درصد برنامه اشتغال خود را اجرایی کرد و 47 هزار شغل ایجاد نمود.
امسال شرایط اشتغال در ایران و استان بد بود. در کشور بیش از یک میلیون و 200 هزار شغل از دست رفت که دلیل آن شرایط کرونایی است.
در مازندران در ۹ ماهه اول، 2/6 درصد از شاغلین استان کم شده است. نکته جالب افزایش اشتغال 11 هزار نفری در صنعت مازندران است.

▪️اداره‌کل صمت مازندران رتبه پنجم کشور را در میان همه استان‌های کشور از نظر عملکردی به دست آورده است.

▪️باید علیرغم همه مشکلات افتخار کنیم به دستاوردهای انقلاب. آمریکا نمی‌خواست نظام ۴۰ سالگی خود را ببیند، اما در برابر شکوه و مقاومت ملت ایران شکست سنگینی خورد.

▪️اینکه وارد تورم ونزوئلایی نشدیم، یعنی موفقیتی بزرگ در برابر آمریکایی که تمام قد به میدان مبارزه با نظام آمده بود.

▪️تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی و مراقبتی در مازندران تقريبا دوبرابر شده است، آنهم در اوج تحریم‌ها.

▪️کاملا قبول داریم مردم ناراضی هستند، چون سفره‌های مردم کوچک شد. اما ما تمام تلاش خود را کردیم، که نشانه اش عدم افزایش تورم به اندازه میانگین کشوری است. تورم ما ۳درصد از میانگین کشوری کمتر است.

▪️سال دیگر هزینه نیروی انسانی ۲۵ درصد گران می‌شود و این بر هزینه تولید اثر می‌گذارد.

▪️میانگین مصرف روغن خوراکی استان 200 تن در روز است که ۹۰ تن مصرف خانوارهاست. ما بیش از ۱۲ هزار تن روغن در بازار ریختیم اما اشباع نشد، مردم احتکار خانگی کرده‌اند. روغن سرخ کردنی دارای پالم است. که این پالم از جنوب می‌آید و همین مسئله موجب کاهش روغن سرخ کردنی در بازار مازندران شد. امیدواریم تا دو الی سه هفته دیگر مشکل روغن سرخ کردنی هم حل شود.

▪️در دنیا به ازای هر ۲۵۰ نفر یک واحد صنفی است اما درایران به ازای هر 25 نفر. برای حل این مشکل نیاز به اصلاح قانون داریم.

▪️ما در دوران جنگ هستیم. جنگی تمام عیار، در برابر آمریکا و برخی کشورهای منطقه در گرفته که در این شرایط ایران تقریبا تنهاست. بنابراین باید شرایط فعلی را با این حقیقت بسنجید.

▪️ما در صدور مجوز مرغداری زیاده‌روی کردیم. کل تولید کشور را باید چند واحد انجام دهند، نه ۴ هزار مرغداری!

▪️جزو استان‌های سبز هستیم که برگشت سرمایه مشکلی نداره

▪️بخش خصوصی ما در تجارت و صادرات ضعیف است. استانی هستیم که در صادرات می لنگیم. هر سال حجم صادرات ما کاهشی است. ده درصد تولید ناخالص داخلی کشور صادرات است. تولید ناخالص داخلی مازندران 16 میلیارد دلار است و باید 1/6 میلیارد دلار باشد اما کمتر از 40 درصد آن را صادر می‌کنیم.

▪️مرکبات مازندران، صنایع تبدیلی نمی‌خواهد. مرکبات ما بدرد صنایع تبدیلی می‌خورد و اصلا نمی‌ارزد.

▪️صادرات مازندران در ۹ ماهه سال ۹۹
عراق 82 میلیون دلار
روسیه 19 میلیارد
قزاقستان 9 میلیون 200

▪ ۶۰ درصد کل صادرات استان فقط به عراق است.

▪بعد از تهران و البرز، شهرنشین های مازندران، ثروتمندترین در کشور هستند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است

اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند

اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد

عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»!

عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی

عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد

سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند

خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس

افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند

گرانی عجیب این خودروها در ایران!

آرشیو