امروز : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۵۲ AM
اختصاصی عبارت
نگاهی به سهم زنان مازندران در مدیریت استان به بهانه روز زن؛

ماجرای یک انحصارطلبی مردانه

زنان+عبارت
    -     کد خبر: 58731
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۶|۱۲:۴۴
طبق برنامه ششم توسعه و دستور رئیس‌جمهور مبنی بر اختصاص ۳۰درصد پست‌های مدیریتی دردستگاه‌های دولتی به بانوان، براساس اعلام مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در زمینه اجرای این مصوبه، در حال حاضر تنها ۲ درصد از این سهم محقق شده‌است.

عبارت-گروه جامعه: هرگاه به دنبال نیروی کار ارزان قیمت تر و یا با دقت و ظرافت بیشتر در کارها بودیم به سراغ زنان رفتیم و آنان نیز در اغلب مواقع از هر آزمون شغلی سربلند خارج شدند. اما کماکان تا صحبت از اعطای پست های مهم مدیریتی به بانوان می شود عده ای هنوز نگاه بالا به پائین خود را در این زمینه حفظ نموده اند و از این اتفاق استقبال نمی کنند.

در یک قرن گذشته به مدد گسترش ارتباطات، افزایش سواد بخصوص در بین زنان، تغییر در سبک زندگی و... وضعیت بانوان در جامعه بسیار متحول شده است. دست‌کم در حوزه آموزش، تغییر شرایط زنان بسیار چشمگیر بوده، به‌طوری‌که میزان باسوادی زنان ایرانی از 17 درصد در سرشماری 1345 به بیش از 85 درصد در سرشماری سال 1395 افزایش یافت و سپس تعداد دانشجویان دختر نیز بیشتر از دانشجویان پسر شد. با این حال اما به عقیده بسیاری آن‌گونه که باید و شاید از ظرفیت بانوان در بخش‌های کلان اداری و مدیریتی استفاده چندانی نمی‌شود و استعدادها و توانایی آنان در این زمینه جدی گرفته نشده.

به نظر جامعه‌شناسان، جامعه زنان در ایران و استانی مانند مازندران با پیشینه فرهنگی خاص خود، علیرغم سرمایه انسانی و اجتماعی وسیع در جامعه هنوز نتوانسته اند در ساختارهای قدرت و در عرصه عمومی وارد شوند. هرچند که اوضاع نسبت به گذشته بهبودهایی هم یافته اما بدون شک این مقدار کافی نیست.

طبق برنامه ششم توسعه و دستور رئیس‌جمهور مبنی بر اختصاص ۳۰درصد پست‌های مدیریتی دردستگاه‌های دولتی به بانوان، براساس اعلام مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در زمینه اجرای این مصوبه، در حال حاضر تنها ۲ درصد از این سهم محقق شده‌است.

البته نکته امیدوارکننده این‌جاست که این اتفاق در هفت سال گذشته رشد ۵۰ درصدی داشته و حدود ۲۰ درصد انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی استان مازندران در دولت دوازدهم انجام شده است که نشان دهنده اعتماد این دولت و نمایندگان آن در استان به جامعه زنان مازندران است. اعتمادی که شاید آغاز راه باشد اما همچنان مسیر زیادی برای پیمودن باقی مانده است.

بپذیریم یا نه، هنوز مدیران مَرد در دستگاه های اجرایی استان به این باور نرسیده اند که باید از توان و قابلیت زنان در عرصه های مدیریتی استفاده کنند و همانگونه که ریسک اشتباه و خطا در کار یک مدیر مرد را می پذیرند باید این فرصت را نیز برای بانوان لحاظ کنند.

امروزه به برکت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی زمینه مناسبی برای بیان مطالبات زنان فراهم شده و زنان خواسته ها و دغدغه های خود را با شفافیت بیشتری مطرح می کنند که از ویژگی های مثبت شبکه های اجتماعی محسوب می شود و ظرفیت مهمی برای مدیریت و جهت دهی به مطالبات زنان بوده است که در سطح استان مورد کم توجهی قرار گرفته است.

البته  در حوزه زنان و خانواده استانداری مازندران برنامه های زیادی اجرا شده وعملکرد این بخش با توجه به بودجه و اختیارات محدود، آن‌طور که از آمارها پیداست قابل قبول و خوب بوده است اما نمی‌توان تمام مسائل مربوط به حوزه بانوان را به یک معاونت در استانداری نسبت داد. برای برطرف کردن مشکلات زنان در جامعه و بویژه جدی گرفتن آنان در مباحث مدیریتی، نیاز به یک فرهنگ‌سازی و همچنین فعالیت تمام دستگاه‌های استان در راستای این هدف وجود دارد.

به طور کلی بانوان مازندرانی تاکنون با ویژگی‌های منحصر به فرد در مسئولیت پذیری،دقت ،پاکدستی ،بی حاشیه بودن و...تجربه های موفقی در حوزه مدیریتی را رقم زدند وهیچ دلیل منطقی بر عدم حضور آنان درمدیریت وجود ندارد تنها شاید انحصار طلبی مردانه است که در این سال‌ها مانع از حضور گسترده بانوان توانمند مازندرانی در عرصه‌های مدیریتی شده.

آن چه روشن است اینکه مدیریت در آینده نیازمند استفاده بیشتر و کارآمدتر از نیروی بالقوه زنان است و این اتفاق نیز نه با اعداد و ارقام و انتصاب‌های اجباری، بلکه با تغییر نگاه، فرهنگ‌سازی و مهم‌تر از همه این‌ها اعتماد است که رخ خواهد داد.

در حال حاضر معاون استاندار، فرماندار، مدیرکل و بخشدار زن در دستگاه های اجرایی استان مازندران فعالیت دارند و بانوان زیادی نیز در حوزه اقتصادی فرهنگی اجتماعی در شهرهای استان مشغول به کار هستند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال