امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۰۷ PM
گفتگوی عبارت
گفتگوی عبارت با مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران‌‌‌؛

از آخرین وضعیت سلامتی حسن‌نژاد تا ماجرای انتصابات سیاسی اخیر / خودم را برای ١۴٠٠ آماده نکردم و نخواهم کرد / از آغاز واکسیانسیون تا بلاتکلیفی نوروزی

مهدی محمدی+عبارت
    -     کد خبر: 58873
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۲|۲۱:۴۰
سرویس : سیاست >> دولت
محمدی در ادامه با اشاره به زمان باقی مانده تا انتخابات ۱۴۰۰، فضا و جو سیاسی استان را علیرغم فشارهای موجود قابل قبول دانست و گفت: هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، فضای انتخاباتی در شهرها بیشتر و بیشتر می‌شود. حتی شاید عده‌ای از همین حالا فعالیت‌های ابتدایی خود را آغاز کرده باشند.

عبارت-گروه سیاسی: مهدی محمدی مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری مازندران در گفتگو با عبارت در خصوص آخرین وضعیت سلامتی حسین حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: شرایط جسمانی آقای حسن‌نژاد خوب است و او در حال حاضر فعالیت‌های معاونت خود را به‌صورت دورکاری کاملا کنترل می‌کند.

او همچنین از آغاز واکسیناسیون در مازندران خبر داد و اعلام کرد که در حال حاضر پرسنل بخش‌هایی از بیمارستان‌ها که با بیماران کرونایی در ارتباط هستند، در اولویت دریافت این واکسن‌ها قرار دارند.

وی در مورد شرایط استان در ایام نوروز و وضعیت محورها و اصناف در آن روزها اظهار داشت: همه‌چیز درخصوص نوروز 1400 مستقیما به شرایط و رنگبندی کرونایی استان مرتبط است. این‌که شهرهای استان در آن زمان از لحاظ کرونایی چه رنگی داشته باشند مشخص خواهد کرد که وضعیت ورود و خروج و فعالیت صنوف مختلف در آن منطقه به چه صورت خواهد بود.

مدیرکل سیاسی استاندار مازندران ادامه داد: درحال حاضر با توجه به شرایط موجود ورود پلاک‌های غیربومی به مازندران ممنوع است و همچنین از فرمانداران سراسر کشور خواسته شده تا برگه ترددی مبنی بر ورود به این استان صادر نشود. در داخل استان نیز با هماهنگی انجام شده با فرمانداران، سخت‌گیری‌ها برای صدور کارت تردد افزایش یافته و جز در موارد بسیار ضروری به هیچ عنوان برگه‌ای صادر نمی‌شود.

او ضمن قدردانی ویژه از صنوف مختلف استان که در این مدت همکاری‌های بسیاری برای رعایت محدودیت‌های کرونایی انجام داده‌اند، از مردم خواست تا با رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند تا شرایط هرچه زودتر بهبود پیدا کند و زندگی‌ها به روال عادی بازگردد.

محمدی در ادامه با اشاره به زمان باقی مانده تا انتخابات 1400، فضا و جو سیاسی استان را علیرغم فشارهای موجود قابل قبول دانست و گفت: هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، فضای انتخاباتی در شهرها بیشتر و بیشتر می‌شود. حتی شاید عده‌ای از همین حالا فعالیت‌های ابتدایی خود را آغاز کرده باشند اما من از تمام کاندیداها که قصد شرکت در این دوره از انتخابات را دارند و همچنین هواداران‌شان درخواست می‌کنم تا دور تجمعات و دورهمی‌های تبلیغاتی را خط بکشند و اگر برنامه‌ای برای این‌کار دارند، آن را لغو نمایند.

وی افزود: شرایط به‌گونه‌ای است که باید تا می‌توانیم از ظرفیت‌‌های فضای مجازی برای انجام کارهای تبلیغاتی استفاده کنیم و از تجمع تبلیغاتی دوری کنیم. در غیر این‌صورت هیچ بعید نیست تا با موج تازه‌ای از کرونا روبرو شویم و افراد بسیار دیگری جان خود را از دست بدهند. هیچ تضمینی نیست که در دورهمی‌هایی که به صورت خانه به خانه برگزار می‌شود فرد مبتلا به کرونا حضور نداشته باشد و باعث بیماری افراد بسیاری در همان مکان شود. چنین تبلیغات‌های زودهنگامی که از لحاظ قانونی نیز تخلف محسوب می‌شود امسال باید کمتر از همیشه باشد و اگر هم کسی قصد آغاز تبلیغات پیش از موعد مقرر را دارد باید در فضای مجازی این‌کار را انجام دهد.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران با اشاره به انتقادات مطرح شده پیرامون فعالیت‌های سیاسی استانداری اظهار داشت: واقعیت این است که مدیریت شرایط کرونایی استان بخش اعظمی از زمان ما را به خود اختصاص داده و باعث‌شده تا کمی از فعالیت‌های سیاسی ما کاسته شود.تا پیش از همه‌گیری ویروس کرونا ما جلساتی را با تمام احزاب سیاسی استان از هر طیفی برگزار می‌کردیم و سعی در تبادل نظر با آنان داشتیم.

وی افزود: این سیاست استاندار مازندران است که ما با تمام احزاب سیاسی استان با هر عقیده و تفکری گفتگو داشته باشیم تا شاید بتوانیم از میان این بحث‌ها به ایده‌های جدیدی برای فعالیت‌های مان دست پیدا کنیم.

محمدی درخصوص مهمترین انتقاداتی که در این جلسات نسبت به استانداری مطرح می‌شد به عبارت گفت: برخی به ما می‌گویند که رئیس‌جمهور باید در بعضی مسائل نظر دیگری را اعمال کند و یا تصمیم دیگری بگیرد، اما باید بدانند رئیس‌جمهور برای گرفتن هر تصمیم اختیاراتی دارد اما در کنار آن مصلحت‌هایی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و به همین دلیل برای هر تصمیم‌گیری باید تناسب درست میان این دو موضوع برقرار باشد.

او ادامه داد: مسئله‌ دیگری که مورد انتقاد قرار می‌گیرد وضعیت اصناف مازندران است. درحال حاضر یک سال می‌شود که صنوف استان با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا معضلات زیادی برای مردم به‌وجود بیاید و معیشت آن‌ها تحت فشار قرار بگیرد. اما از آن طرف متاسفانه دولت نیز در حال حاضر به دلیل تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که با آن روبه‌رو است، منابع مالی مناسبی در اختیار ندارد تا بتواند به صورت کامل این مشکلات را با یارانه و چیزهایی از این دست برطرف نماید و همین مسئله موجب نارضایتی آنان شده است.

مدیرکل سیاسی استانداری مازندران از عزل و نصب‌های صورت گرفته در استان به عنوان مورد بعدی یاد کرد که با انتقاداتی مواجه شد. او در این باره تصریح کرد: در مسئله عزل و نصب‌ها ما به هیچ عنوان نگاه سیاسی را در نظر نگرفته‌ایم. اگر دقت کنند می‌بینند که حتی همین حالا هم افرادی را در پست‌های مدیریتی مازندران داریم که نگاه متفاوتی با دولت دارند.

وی افزود: نظر رئیس‌جمهور و استاندار مازندران نیز بر همین اساس است که اگر کسی قابلیت خوبی دارد و نگاه جناحی را بر خدمت به مردم اولویت نمی‌دهد باید در این دولت فعالیت کند. پیشینه سیاسی آقای حسین‌زادگان به عنوان استاندار مازندران کاملا روشن است اما خوب است آمار بگیرند تا متوجه شوند که در بین منصوبین استانداری مازندران تعادلی از حیث گرایشات سیاسی وجود دارد و وقتی می‌گوییم دولت اعتدال دقیقا چنین چیزی مد نظر است.

محمدی همچنین با اشاره به نزدیک‌شدن به روزهای پایانی دولت ابراز امیدواری کرد تا در دولت آینده نیز خدمت به مردم نسبت به گرایشات سیاسی در ارجعیت قرار بگیرد تا مانند برخی برهه‌های گذشته شاهد خانه نشینی نخبه‌های استان نباشیم. البته مدیرکل سیاسی استانداری مازندران اعلام کرد که تاکنون قصدی برای فعالیت در دولت آینده نداشته و به قول عده‌ای خود را با 1400 هماهنگ نکرده است.

وی در انتها بار دیگر از تمام مردم مازندران خواست تا با رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک حافظ جان خود و دیگر هم‌استانی‌ها باشند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال