امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱:۴۹ AM
شفاخانه / ۱۸۴
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛

عوارضی که تا سالها گریبان کرونایی ها را می گیرد / درمان میگرن با ۵ نوشیدنی ساده / این غذاها کاهش وزنتان را سرعت می بخشد / حقیقت سیاه پنهان در آرد سفید!

شفاخانه+عبارت
    -     کد خبر: 58993
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۸|۰۸:۵۱
«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت یک روز در میان توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت در مازندران و کشور مطلع خواهید شد.

عوارضی که تا سالها گریبان کرونایی ها را می گیرد

برخی از بیماران ممکن است تا سال های سال با عوارض جانبی ناشی از آن مریضی زندگی کنند. تحقیقات اخیر در مورد یک بیماری مرموز و مداوم دیگر به ما کمک می کند تا نحوه درمان را دریابیم.

سه ماه پس از شیوع کرونا ، پزشکان می دانستند که این ویروس می تواند علاوه بر مجاری تنفسی به سایر اندام ها و ارگان های بدن آسیب بزند. آنها همچنین می دانستند که برخی از درمان های مورد استفاده نیز ممکن است به ضرر بیمار باشد. مرکزی در نیویورک با اختصاص تیم پزشکی متشکل از پزشکان ریه، قلب، کلیه، توانبخشی و روانپزشکان تلاش می کنند تا حمایتی همه جانبه از مبتلایان به کرونا داشته باشند. بلافاصله پس از افتتاح این مرکز تعداد زیادی از بیماران برای درمان مراجعه کردند. اکثر آنها زنانی بودند که تنها نوع خفیف کرونا را تجربه کرده اند. آنها از سلامتی کامل برخوردار بوده و مشکل زمینه ای مانند چاقی یا دیابت -که شدت کرونا را افزایش می دهد- نداشتند.

نکته حائز اهمیت در مورد این افراد آن بود که گرچه ماهها بود که بدن آنها به ظاهر با ویروس مبارزه کرده و آن را شکست داده است، آنها هنوز بیمار بودند. رییس این مرکز در این زمینه تاکید کرد: ما در مورد عوارض بیماری های ویروسی که تا مدتهای طولانی پس از آن، همراه بیمار است، شنیده ایم. اما این مدت به چندین ماه نمی رسد. وقتی چنین بیمارانی را مشاهده کردیم دریافتیم که هنوز اطلاعات زیادی را درباره ویروس کرونا نمی دانیم.

از آن پس، برچسب «حامل بلندمدت کووید» به این بیماران زده شد. این گروه از افراد، علائم عجیب و غریبی را گزارش می کردند: خستگی، درد، تنگی نفس، حساسیت به نور، عدم تحمل ورزش، بی خوابی، تپش قلب، اسهال و گرفتگی عضلات، مشکلات مغزی و ضعف حافظه. در برخی از بیماران، این علائه تا مدتها پس از درمان با همان شدت در فرد وجود دارد، گویی ویروس و سطح عفونت اصلا کاهش نیافته است. در برخی دیگر از بیماران با شکل گیری علائم متفاوت، به نظر می رسد که بیماری دیگری بروز کرده است.

لاسیچ که خود متخصص کلیه است، در اوایل آوریل به کرونا مبتلا شد و پس از مدتی برای تمرکز بر درمان خویش، مرخصی از کار گرفت. وی که 54 سال سن دارد می داند که عوارض طولانی مدتی که گریبان بدنش را گرفته ناشی از درگیری و بیقراری سیستم ایمنی است. وی می گوید: ما می دانیم که التهاب برای بدن خوب نیست چرا که ممکن است موجب بروز زخم یا تغییرات برگشت ناپذیر در بدن شود. هرچه بیشتر این بیماری را داشته و ملتهب باشیم، ضررهای بیشتری برای سلامتی خود در اینده خواهیم داشت.

یکی از پزشکان مرکز بیماران کرونایی در نیویورک می گوید: اکثر بیماران با گذشت زمان بهبود می یابند اما این روند ممکن است بسیار کند باشد. برخی از بیماران از جمله چند پزشک و پرستار پس از بهبود دیگر نمی توانند کار کنند چون خیلی زود خسته می شوند و یا در تمرکز ، مشکل دارند. این افراد شغل خود را از دست داده اند اما نمی تواند از مزایای معلولیت نیز استفاده کنند. دلیل نیز آن است که آنها مشکلی در بدن خود ندارند تا پزشکان آن را دستمایه برخورداری از مزایای از کار افتادگی کنند. این ویروس ابتدا عفونتی تشخیص داده شد که فقط افراد مسن را درگیر می کند اما این مساله درست نیست چرا که جوانان زیادی گرفتار آن شده اند.

پس از شیوع کرونا، اجتماعات پزشکی با استفاده از توصیه های سازمان بهداشت جهانی و با بهره گیری از تجربه چین بر این باور بودند که موارد خفیف کرونا باید پس از دو هفته بهبود یابد.هنگامی که این تیم های پزشکی مشاهده کردند که افراد با علائم به ظاهر خفیف عوارضی را تا مدتهایی طولانی تر از دوهفته تجربه می کنند، دریافتند که یک مشکلی در استدلال آنها وجود دارد. اکنون این مشکلات تحت عنوان «ستدروم پس از کرونای حاد» نامگذاری شده است.

پزشکان می گویند کلیه و قلب برخی از این بیماران تا پایان عمر به درستی کار نمی کند. البته این بدان معنا نیست که آسیب ها قابل درمان نیستند. پزشکان می توانند آسپرین و سایر داروها را برای التهاب قلبی که در برخی از بیماران کوویدی دیده می شود ، یا داروهای ضد انعقاد خون برای کمک به عدم لخته شدن خون ، تجویز کنند. حتی در موراد اندکی، برخی از افراد که ابتلای نوع خفیف کرونا را داشتند علائم طولانی مدتی مانند حسیاسیت های جدید به طعم و بو، درد شدید قفسه سینه و میگرن را تجربه کرده اند.

اما آنچه اغلب برای بیماران بیشتر آزار دهنده به نظر می رسد، خستگی شدید و مسائل شناختی و تشخیصی است که از جهاتی به زوال عقل شباهت دارد. لورن نیکولز ، 32 ساله است و در ماه مارس بیمار شد، . وی گفت که او آنقدر فراموشکار شده که مجبور است یادداشت بنویسد تا به خودش یادآوری کند که غذا بخورد. یک بار ، زیر دوش ، روی زمین نشسته و گریه کرده زیرا نمی توانست نحوه کار دستگیره در را بیاد آورد. او می گوید: "نوشتن ایمیل و پیام کوتاه ساعت ها برایم طول می کشد.

 

 

درمان میگرن با ۵ نوشیدنی ساده

میگرن یک بیماری آزار دهنده با درد غیر قابل تحمل است که انواع مختلفی از مسکن‌ها برای کنترل درد آن مورد نیاز است، زیرا در یکی از دو قسمت لوب‌های مغز ایجاد می‌شود و درصد آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

در این گزارش ۵ مورد از بهترین نوشیدنی‌ها برای تسکین درد میگرن و بی نیازی به استفاده از داروهای مسکن بیان شده است.

۱ - آب ولرم

آب ولرم به بهبود جریان خون غنی از اکسیژن به تمام اندام‌های حیاتی بدن کمک می‌کند و این همان چیزی است که بیماران میگرنی به دلیل کمبود خون‌رسانی به مغز، اما به شرط خفیف بودن، به آن نیاز دارند.

۲ - ترکیب آبلیمو و عسل

آبلیمو علاوه بر اینکه حاوی مقدار زیادی ویتامین C است، خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد و ترکیب آن با عسل برای درمان میگرن موثر خواهد بود.

۳ - نوشیدنی نعناع

در معالجه میگرن می‌توان به یک نوشیدنی نعناع اعتماد کرد، زیرا این نوشیدنی حاوی درصد بالایی از منتول است که به آرامش اعصاب و عضلات معده کمک می‌کند.

۴ - چای زنجبیل

چای زنجبیل به شل شدن رگ‌های خونی کمک می‌کند و جریان خون اکسیژنه به مغز را بهبود می‌بخشد. همچنین از نظر خاصیت ضد التهابی بسیار مفید است، بنابراین نوشیدنی مفیدی در درمان میگرن خواهد بود، به خصوص اگر ارزش غذایی آن با افزودن لیمو افزایش یابد.

۵ - شیر بادام

شیر بادام حاوی درصد بالایی از منیزیم است که کمبود آن در بدن منجر به میگرن و قرار گرفتن مداوم در معرض حملات میگرنی می‌شود.

این نوع شیر حاوی مواد معدنی برابر با اثر آسپرین است که معمولاً برای تسکین میگرن استفاده می‌شود. البته خوردن چند عدد بادام خام هم در درمان میگرن موثر است.

 

 

این غذاها کاهش وزنتان را سرعت می بخشد

 کارشناسان تغذیه توصیه می کنند اگر می خواهید به وزن ایده آل برسید، باید کنار فیبر و پروتئین، باید کربوهیدرات های پیچیده را هم مصرف کنید. کربوهیدرات های پیچیده در نان های سبوس دار، دانه ها و غلات کامل وجود دارند. مصرف این منابع غذایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲، چاقی و برخی از انواع سرطان را کاهش می دهد:

نان چاودار: این نوع نان منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده بعلاوه فیبر است و مصرف آن به کاهش وزن کمک می کند. خاصیت دیگر مصرف نان چاودار، جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲، کمک به پیشگیری از سنگ های صفراوی و افزایش سلامت دستگاه گوارش است.

کینوا: دانه های کینوا سرشار از فیبر و پروتئین و اسیدهای چرب امگا ۳ بوده و به کاهش وزن کمک می کنند. پروتئین موجود در این دانه ها سطح قند خون را در محدوده سالم نگه می دارد. دانه های کینوا کالری بالایی دارند پس آنها را در حد اعتدال مصرف کنید.

عدس: پر از فیبر و کم چرب است. عدس یکی از بهترین کربوهیدرات ها برای کاهش وزن به شمار می رود. مصرف عدس شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد. عدس همچنین حاوی پروتئین است و مصرف نصف فنجان از نوع پخته آن، ۹ گرم پروتئین به بدن می رساند. پروتئین موجود در عدس به بهبود عملکرد ماهیچه ها کمک می کند.

جو: دانه های جو نیز حاوی ویتامین ها و املاح ضروری برای کاهش وزن است. بعضی از این مواد مغذی عبارتند از تیامین،آهن، روی و منیزیم. جو کلسترول ندارد و سرشار از فیبر است. مصرف جو منجر به کاهش خطر پرفشاری خون، بهبود سلامت قلب و عروق، جلوگیری از پوکی استخوان و دیابت می شود.

لوبیا: تحقیقاتی که نتایج آنها در مجله انجمن تغذیه آمریکا منتشر شده، نشان می دهد کسانی که به طور مرتب لوبیا مصرف می کنند، نسبت به کسانی که گوشت می خورند، کمتر شاهد افزایش چربی های دور کمر می شوند و خطر ابتلا به چاقی در آنها ۲۳ درصد کمتر است. لوبیا منبع غنی از آهن، فیبر و پروتئین است و مصرف آن به احساس سیری طولانی مدت کمک می کند.

گندم سیاه: منبع غنی از پروتئین است و مصرف آن در ساخت عضلات مفید خواهد بود. چیزی که گندم سیاه را از سایر مواد متمایز می ‌کند وجود منیزیم و فیبر بالا در آن است. مصرف گندم سیاه ممکن است جریان خون را بهبود بخشد و منجر به کاهش کلسترول شود.

 

 

حقیقت سیاه پنهان در آرد سفید !

آرد سفید حاوی مواد مغذی که برای سیر شدن بدن نیاز است، نمی باشد. آرد سفید از نشاسته تشکیل شده است که یک کربوهیدرات ساده است به راحتی در معده هضم شده و در مدت زمان کمی احساس گرسنگی می کنید. همچنین با مصرف مواد غذایی تهیه شده با آرد سفید گرسنگی شما را برطرف نشده و شما مایلید غذایی بیشتری بخورید. همین باعث افزایش چربی در شکم می شود، همچنین سطح کلسترول را بالا خواهد برد.
 
دیابت و قند خون
شاخص گلایسمیک سطح قند خون را در غذا بررسی می کند. بررسی ها نشان می دهد که مصرف آرد سفید سطح انسولین (هورمون آزاد شده توسط لوزالمعده) را بالا می برد. زمانی که انسولین آزاد می شود، حرکات تبدیل قند به سلول ها برای تولید انرژی نیز تند تر صورت می گیرد و همین می تواند عاملی برای ابتلا به قند خون و دیابت نوع 2 باشد.
 
بیماری قلبی عروقی
مطالعات نشان می دهد که مصرف مقدار زیادی غلات تصفیه شده، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. مصرف زیاد آرد سفید تصفیه شده، جزء همین دسته بندی قرار می گیرد.
 
التهاب در بدن
التهاب در بدن عامل بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت و بیماری قلبی است. مطالعات نشان می دهد که ارد سفید تصفیه شده سطح التهاب دهندگان داخل خون را بالا می برد و هر نوع التهابی در بدن مانند انواع حساسیت ها، آرتریت.
 درد مفاصل و حتی ناراحتی های گوارشی که با استرس اکسیداتیو دست در دست هم دارند، در نتیجه استفاده از آرد سفید بدتر شده و بعد از مدتی به بیماری های مزمن و دوره ای تبدیل می شوند. رژیم غذایی با شاخص گلایسمیک پایین می تواند این التهابات را بهبود ببخشد. آرد کامل یا آرد غلات کامل که سبوس و جوانه گندم دارد، در بسیاری موارد سبب درمان هم می شود زیرا با مصرف آرد کامل آنتی اکسیدان و مواد معدنی و ویتامین هم دریافت می کنید.
 
مشکلات گوارش
غلات کامل سرشار از فیبر هستند که به حذف سموم ناخواسته در حرکات روده می پردازند. زمانی که آرد سفید تصفیه شده مصرف می کنیم، مضرات گوارشی آن به بدنمان خواهد رسید. مطالعات نشان می دهد که غلات کامل روی میکروب های موجود داخل روده تاثیر می گذارند و اسید های چرب ضروری را تولید نمی کنند که بتوانند به بدن کمک کنند.
 
سرطان
سلول های سرطانی با افزایش مصرف شکر، تعداد بیشتری پیدا می کنند. در نتیجه احتمال سرطان بالا می رود. البته رژیم های ضد سرطان هم هستند که در آن ها هیچ آرد تسویه شده سفید رنگی وجود ندارد.
آنتی اکسیدان ماده اصلی ضد سرطان است. جوانه گندم و سبوس حاوی آنتی اکسیدان و فیبر، اسید فولیک و اسید کافئیک Caffeic acid و اسید فیتیک Phytic acid، ویتامین E و سلنیوم است اما آرد سفید هیچ کدام از این مواد ضروری را ندارد یا به میزان بسیار کمی دارد.
 
مواد شیمیایی
برای تهیه آرد سفید سبوس و جوانه را جدا کرده و آرد را با ماده ای به نام بنزویل پروکسید Benzoyl Peroxide سفید یا bleaching می کنند. این ماده یک ماده اکسید کننده قوی محسوب می شود که بدن را به راحتی در معرض انواع سرطان قرار می دهد.
از دیگر مواد شیمیایی که با خوردن محصولات تهیه شده از آرد سفید وارد بدن می شود، بهبود کننده هایی است که در آرد سفید برای پف کردن و طبخ بهتر وارد می شود.
 
فاکتور گلوتن
یکی دیگر از موارد مهم در مورد مشکل آرد سفید این است که این ماده حاوی گلوتن است. گلوتن شامل پروتئین هایی است که گوارش سختی دارند و مشکلات روده، آلرژی و التهاب را به همراه دارند.
البته آرد فاقد گلوتن هم می تواند تصفیه شود...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال