امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۵۰ PM
با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور اتفاق افتاد؛

افتتاح بزرگترین پایانه صادرات محصولات کشاورزی کشور در مازندران

افتتاح روماک گستر+عبارت
    -     کد خبر: 59032
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۳۰|۱۸:۳۵
بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی کشور امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور در مازندران افتتاح شد.

عبارت: پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر جویبار امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه با حضور ویدیو کنفرانسی حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور در مازندران افتتاح شد.

ساخت این پایانه صادراتی از سال ۱۳۹۶ در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار و سرمایه گذاری ۷۲۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در جویبار آغاز شد.

این پایانه صادراتی همه امکانات، تاسیسات و تجهیزات لازم برای آماده سازی، نگهداری، بازاریابی محصولات کشاورزی و تسهیل و تسریع صادرات بصورت یکپارچه و معرفی برند ایرانی در بازار‌های جهانی و توزیع مدرن محصولات کشاورزی جهت تنظیم بازار را فراهم کرده است.

عملیات اجرایی مرحله نخست این پایانه آذرماه امسال به پایان رسید و با استقرار دفاتر گمرک، قرنطینه، استاندارد و موسسات مالی می‌تواند به فرایند صادرات منسجم کمک کند.

۳۷۴ هزار تن انواع محصولات کشاورزی با ایجاد زنجیره سرد، جداسازی، بسته بندی انجماد و ۹۰ هزار تن انواع محصولات در سردخانه‌های بالای صفر و زیرصفر درجه این پایانه نگهداری می‌شود.

سورتینگ و بسته بندی روزانه سه هزار تن مرکبات، هزار و پانصد تن کیوی، تونل انجماد به ظرفیت نود تن در روز، سه خط تولید جعبه کارتونی به ظرفیت ۶ هزار جعبه در ساعت، وجود ۵۷ ساعت سالن سردخانه آمونیاکی در پایانه صادراتی روماک گستر تکمیل کننده زنجیره محصولات باغی و پروتئینی و کشاورزی کشور است.

امکان اسکن و عکس برداری سه بعدی برای سنجش کیفیت داخلی محصول، شناسایی و ردیابی محصولات بسته بندی شده، تشخیص صدمات محیطی میوه جات، توزین میوه به صورت دقیق و با سرعت بالا و اندازه گیری ابعاد انواع محصولات محصولاتی شایسته بازار‌های جهانی در این پایانه فراهم شده است./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال