امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۰۹ AM
آخرین اخبار:
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»! عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند گرانی عجیب این خودروها در ایران!

چرا خندیدن حال انسان را بهتر می‌کند؟

پایگاه خبری تحلیلی عبارت
    -     کد خبر: 59105
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۴|۱۱:۵۵
سرویس :
بررسی‌ها نشان می‌دهد خندیدن مزایای شگفت‌انگیزی برای بدن دارد و به همین دلیل حال و هوای انسان را بهتر می‌کند.

 ساینس فوکوس، برخی متخصصان بر این باورند که هدف از خندیدن بهتر کردن حال انسان است. درواقع انسان تکامل یافته تا بخندد و حالش بهتر شود. خندیدن بسیار مسری است، میزان سرایت آن حتی بیشتر از خمیازه کشیدن است. خنده باعث می‌شود افراد دور هم جمع شوند و نوعی عملکرد اجتماعی به شمار می‌رود که برای گونه‌هایی همانند انسان بسیار مهم به شمار می‌رود. 

انسان از خندیدن لذت می‌برد. مکانیسم خنده بر سیستم ایمنی بدن اثر می‌گذارد، عملکرد رگ‌های خونی و قلب را بهبود می‌بخشد و سطح اندورفین را در مغز افزایش می‌دهد. اندورفین هورمونی برای تسکین درد است. خندیدن همچنین سطح هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد و اثرات شگفت‌انگیزی در ریلکس کردن عضلات دارد.
 

 

چرا خندیدن حال انسان را بهتر می‌کند؟

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است

اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند

اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد

عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»!

عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی

عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد

سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند

خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس

افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند

گرانی عجیب این خودروها در ایران!

آرشیو