امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱۰:۴۵ AM
آخرین اخبار:
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»! عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند گرانی عجیب این خودروها در ایران!

احتمال قطعی برق در مازندران

برق+عبارت
    -     کد خبر: 59125
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۵|۱۱:۲۶
سرویس :
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه برنامه‌ای برای قطعی برق در مازندران وجود ندارد گفت : با توجه به سرمای هوا که در پیش است ، در صورت عدم رعایت مدیریت مصرف انرژی ، قطعی برق دور از انتظار نخواهد بود.

فرامرز سپری افزود : طبق پیش بینی هواشناسی این هفته مازندران و استان های دیگر کشور با برودت دما و سرمای هوا مواجه است که به طور حتم مصرف انرژی همچون گاز و برق را افزایش خواهد داد.

وی به مرسوم شدن استفاده از کولرهای دو منظوره برای گرمایش منازل مسکونی اشاره کرد و گفت : در سال های اخیر در فصل زمستان به دلیل استفاده از این نوع سامانه گرمایشی که با ارنژی برق کار می کنند، شاهد افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی مصرف برق در فصل سرما هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران افزود : همچنین احتمالا قطعی سوخت نیروگاه های بزرگ و کوچک برق هم وجود دارد که منجر به کاهش بار شبکه و در نتیجه قطعی برق خواهد شد.

سپری از مردم خواست تا سعی کنند با مدیریت مصرف انرژی برق و گاز سرمای پیش رو را بدون خاموشی پشت سر بگذارند تا شاهد خاموش نباشند.

وی همچنین تاکید کرد که در صورت کاهش بار شبکه و تحمیل خاموشی ها به مازندران، همانند گذشته قطعی‌ها به صورت برنامه‌ریزی شده و مقطعی خواهد بود تا به منطقه خاصی از مشترکان برق فشار وارد نشود. 

مدیرعامل شرکت توزیع برق همچنین از حل مشکلات برق شهرک های صنعتی خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت عادی در توزیع برق در استان وجود داشته و قطعی خاصی ناشی از کاهش فشار شبکه وجود ندارد.

استان مازندران حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک برق در حوزه شرکت های توزیع برق مازندران و غرب استان دارد که از این تعداد حدود ۷۰ درصد خانگی و باقی مشترکین صنعتی ، کشاورزی ، تجاری و دیگر موارد هستند.

به طور معمول در فصل زمستان میزان انرژی مصرفی برق در مازندران حدود یکهزار و ۲۰۰ مگاوات است که در فصل گرما و پیک مصرف تا حدود سه هزار مگاوات نیز افزایش می‌یابد.

سرما و یخبندانی که برای ۲ بار در دی ماه و بهمن ماه مازندران و برخی نقاط دیگر کشور را فرا گرفت بر اساس گزارشات رسمی تا حدود ۴۰ درصد مصرف زمستانه انرژی گاز را افزایش داد.

این وضعیت برای مازندران خسارت های سنگینی داشت و نه تنها نیروگاه های کوچک مقیاس را از کار انداخت، بلکه باعث قطعی برق شهرک های صنعتی و تعطیلی بخش های تولیدی شد.علاوه بر این نیروگاه شهید سلیمی نیز مجبور به تغییر سوخت مصرفی از گاز به مازوت شد که آلایندگی بسیاری را برای محیط زیست و آسمان استان به همراه داشت.

طبق پیش بینی هواشناسی، از امروز سه شنبه تا جمعه پیش رو مازندران با سامانه سرد و بارشی مواجه است که با بارش برف در مناطق جلگه ای و کوهستانی همراه خواهد بود.

هواشناسی نیز نسبت به سرما و یخبندان در مناطق کم ارتفاع و کوهستانی هشدار داد و از مردم خواست در این مدت در محورهای کوهستانی تردد نکنند./ ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان / دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است

اخبار جدید از عملیات سپاه پاسداران علیه هواپیماربایی در مسیر اهواز به مشهد / همسر و ۲ فرزند مهاجم در هواپیما بودند

اعضای ستاد انتخابات مازندران مشخص شد

عناوین روزنامه های مازندران امروز / شناسایی ۱۱۰ اولویت اقتصادی در مازندران / مجلس به فساد و رانت ارزی پایان می دهد / چاره کار در انتخاب اصلح است / خیلی مردی «نصرت»!

عناوین روزنامه های ورزشی امروز / دردسر شیرین در انتظار یحیی / ترخیص گلزن در بندر / آبادان بدون هلهله! / نبرد حیثیتی فرهاد و نکو و رونمایی سرخ ها از ترابی

عناوین روزنامه های امروز / درآمد به ریال اینترنت به دلار! / لباس جدید بر تن آدمک قدیمی / پای بانک مرکزی در کفش طرفداران ارز دیجیتال / با ابر چالش های قرن چه خواهیم کرد

سید حسن خمینی و ظریف تکلیف خود را با انتخابات ۱۴۰۰ روشن کردند

خلیل زاده در راه بازگشت به پرسپولیس

افزایش مبتلایان زیر ۲۵ سال کرونا / ۴۱ درصد قربانیان کرونای بالای ۶۰ سال سن دارند

گرانی عجیب این خودروها در ایران!

آرشیو