امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۲۰ PM

خرید خدمت سربازی شرط جدید برای بازنشستگی!

سربازی+عبارت
    -     کد خبر: 59133
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۵|۱۱:۳۸
سرویس :
برخی سربازان وظیفه سال‌های میانی دهه۶۰ و در آستانه بازنشستگی با برداشت اشتباه برخی کارشناسان از یک قانون با مشکل در معافیت از پرداخت حق‌بیمه و رسیدن به بازنشستگی روبه‌رو‌شده‌اند.

 بر اساس ماده 95قانون تأمین اجتماعی سربازان وظیفه‌ای که قبل از اعزام به خدمت سابقه بیمه کارگاهی داشته‌اند و بعد از خدمت نیز سابقه بیمه کارگاهی خود را تا قبل ازسال85 برقرار کرده‌اند مشمول خرید بیمه خدمت سربازی نیستند. این قانون مدت‌هاست ابلاغ شده اما جا‌به‌جایی برخی کارشناسان تأمین‌اجتماعی مرتبط با این حوزه، برداشت‌های سلیقه‌ای از قانون، وجود برخی ابهامات پاسخ داده نشده درباره چند و چون اجرای ماده 95  قانون تأمین‌اجتماعی برای کارشناسان سبب سردرگمی سربازان در دوره دفاع‌مقدس شده و اعتراض آنان را در پی داشته‌است. برای پیگیری موضوع با برخی سربازان مشمول ماده 95 قانون تأمین‌اجتماعی درباره مشکلاتشان گفت‌وگو کرده و از مسئولان تأمین اجتماعی پرسیده‌ایم که شروط اجرای این قانون چیست و چرا این مشکل ایجاد شده‌است؟

 آردها را ریخته و الک‌ها را آویخته‌اند. موی سرشان سفید شده و حالا کم‌کم دارند خودشان را برای دوران استراحت و بازنشستگی آماده می‌کنند. حساب و کتاب خودشان می‌گوید همین روزها باید بازنشسته شوند و کار را دست دیگران بسپارند. اما نمی‌دانند دو،دو تا چهارتای آنها با حساب و کتاب و بخشنامه‌های تأمین‌اجتماعی خیلی همخوانی ندارد. با هزار امید و آرزو برای احتساب خدمت وظیفه دوران دفاع‌مقدسشان که 28‌ماه می‌شود و می‌تواند کمک شایانی به بازنشسته‌شدنشان کند، راهی تأمین اجتماعی شده‌اند اما خبرهای خوبی از کارشناسان این سازمان نمی‌شنوند. جمله «باید خدمت سربازیتان را بخرید تا در حساب بیمه‌تان لحاظ شود» مانند پتکی است که بر سر سربازان وظیفه دیروز و پدربزرگ‌های امروز فرود می‌آید. آنها که با برخی کارشناسان تأمین‌اجتماعی روبه‌رو شده‌اند، از زبانشان شنیده‌اند باید بخشی از خدمت دوران سربازیشان را بخرند. رقمش هم آنقدری هست که تن و بدن را بلرزاند. اما آنها که در آستانه بازنشستگی‌اند، خیلی گوششان به این حرف‌ها بدهکار نیست و خواهان آن هستند که قانون تأمین‌اجتماعی و ماده95 آن، درست و دقیق اجرا شود تا بتوانند بازنشسته شوند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال