امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۳۳ PM

پاسخ تند استانداری مازندران به یک شایعه

استانداری مازندران+عبارت
    -     کد خبر: 59272
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷|۰۹:۳۳
سرویس : سیاست >> دولت
استانداری مازندران ادعای « اعمال دسیسه و پاپوش برای عزل بخشدار مرکزی آمل » را تکذیب و تاکید کرد که بخشدار قبلی برای ادامه تحصیل استعفاء کرد.

عبارت: زینب سلطانی که از مهر ماه سال ۹۷ به عنوان بخشدار مرکزی آمل منصوب شده بود، روز شنبه جای خود را به رضا مقدم داد که پیش از این به مدت سه سال بخشدار لاریجان آمل بود. این اتفاق و اظهار نظرات پس از آن توسط افراد مختلف سبب شد تا استانداری مازندران در یک بیانیه رسمی توضیحاتی درخصوص این اتفاق ارائه کند.

متن کامل این جوابیه را در ادامه مشاهده میکنید:

بدنبال موضع گیری و واکنش نماینده محترم شهرستان آمل درخصوص انتصاب بخشدار مرکزی بمنظور تنویر افکار عمومی توجه به نکات ذیل حائز اهمیت می باشد:

1- بخشدار سابق بعنوان فرزند شهید گرانقدر برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر از سمت خود استعفا نمودند و درخواست ماموریت آموزشی داشتند و علیرغم ادعای نماینده محترم هیچ گونه دسیسه و پاپوشی برای عزل ایشان صورت نگرفته است.

2- ادعای نماینده محترم درخصوص اعمال دسیسه و پاپوش برای عزل بخشدار مرکزی آمل با اقدام ایشان در معرفی یکی از دبیران آموزش و پرورش شهرستان آمل برای تصدی بخشداری مرکزی در تعارض می باشد.

3- با توجه به موقعیت بخش مرکزی و همچنین برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در سال 1400 توانمندی گزینه پیشنهادی نماینده محترم در شرایط برگزاری انتخابات احراز نگردید و بر همین اساس یکی از همکاران با سوابق تصدی بخشداری با معرفی فرمانداری با طی فرآیندهای قانونی و اخذ نظر از مراجع ذیصلاح به این سمت منصوب گردید.

4- استانداری در انتصاب و گزینش نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها و بخش ها با عنایت به مسئولیت هماهنگی و اعمال مدیریت فرابخشی این مدیران به تعامل سازنده با همه نهادهای موثر، افراد متنفذ، نهادهای مذهبی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه دارد و از این نظر لازم می دانیم از همراهی و تعامل بسیار ارزنده نمایندگان استان تشکر نمائیم.

5- مخالفت نماینده محترم با اعمال اختیار قانونی استانداری برای نصب بخشدار و عدم پذیرش گزینه پیشنهادی نباید با توسل به نهادهای ارزشی و با توهین به بخشدار منصوب همراه گردد.

ضمن احترام به نماینده محترم آمل و ضرورت تعامل سازنده با نمایندگان محترم استان تاکید می نماید در انتصاب مدیران فرابخشی رعایت شایستگی در چارچوب اصول پذیرفته شده و توانمندی آنان برای اعمال سیاست های عمومی مدنظر می باشد.

روابط عمومی استانداری مازندران

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال