امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۱۳ AM
دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران در ساری به کار خود پایان داد؛

رسانه های مازندران زیر ذره بین داوران و کارشناسان / بانوی نویسنده عبارت افتخار آفرین شد

مهتاب مظفری+عبارت
    -     کد خبر: 59295
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸|۰۸:۲۶
نماینده هیئت داوران دومین جشنواره رسانه ای ابوذر ضمن خواندن بیانیه هیئت داوران ، رسانه ها را آیینه تمام نمای واقعیات یک جامعه توصیف نمود و افزود: خبرنگاران به عنوان انعکاس دهندگان واقعیتهای جامعه ، از مسوولیت سنگین اجتماعی برخوردارند و باید وجدان اخلاقی را تحت هر شرایطی در حرفه خود لحاظ کنند.

عبارت-گروه خبر: در این مراسم که با حضور فرمانده سپاه کربلای مازندران ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و  مدیر کل حوزه هنری استان برگزار شد ، از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل آمد.
مسئول بسیج رسانه مازندران از ارسال 656 اثر به دبیر خانه جشنواره خبر داد و افزود: این آثار در دو بخش مکتوب و مجازی و در قالب های مختلف مصاحبه، یادداشت، گزارش، تیتر و خبر توسط خبرنگاران مازندران ارسال شد. سایر آثار نیز در بخش دیداری و شنیداری شامل موشن گرافیک، اینفوگرافی، مستند تلویزیونی، عکس خبری، مستند رادیویی و ...  به این جشنواره ارسال شد که به‌علت اهمیت موضوع کاریکاتور و عدم دریافت اثر در سال گذشته ، امسال این قالب هم اضافه گردید.
عبدالمهدی حق شناس ، موضوعات محوری جشنواره را بصیرت و دشمن شناسی، کرونا، کمک مومنانه، مدافعان سلامت، مسئولیت اجتماعی، بصیرت، مقاومت و مکتب سلیمانی، حقوق شهروندی اعلام نمود و اظهار داشت:
آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره ، توسط 9 داور استانی و کشوری و در سه مرحله داوری شدند که فقط مرحله اول داوری آثار 4 روز طول کشید. بعد از گذشتن آثار از فیلتر کارشناسان و اساتید محترم ، 36 اثر منتخب و به عنوان نفرات برتر به دبیرخانه جشنواره معرفی شدند.
نماینده هیئت داوران دومین جشنواره رسانه ای ابوذر نیز ضمن خواندن بیانیه هیئت داوران ، رسانه ها را آیینه تمام نمای واقعیات یک جامعه توصیف نمود و افزود: خبرنگاران به عنوان انعکاس دهندگان واقعیتهای جامعه ، از مسوولیت سنگین اجتماعی برخوردارند و باید وجدان اخلاقی را تحت هر شرایطی در حرفه خود لحاظ کنند.
دکتر عنایت داوودی با تاکید بر اینکه اخلاق مداری ، واقعیت گرایی و حفظ آرامش باید در اولویت اهداف رسانه ها باشد ، اظهار داشت:
این جشنواره ، مشتی نمونه خروار بود از فعالیت رسانه های مکتوب و مجازی مازندران که برای رسیدن به وضعیت مطلوب ، نیاز به همکاری همه نهادها و دستگاههای اجرایی و نظارتی دارند.
وی در ادامه یادآور شد: متاسفانه هنوز خبرهای کلیشه ای و روزمره رسانه های استان را آزار می دهد و تیترها اثربخشی لازم را ندارند.
در مصاحبه ها ، پرسشهای تکراری و غیر حرفه ای زیاد دیده می شود و گزارش ها و یادداشتها به ارائه راهکارهای لازم و کاربردی ختم نمی شوند.
دکتر داوودی در ادامه تصریح کرد: تمام تلاش هیئت داوران این بود که قضاوت ها عادلانه ، تخصصی و به دور از هر گونه حواشی باشد تا آثار فاخر به دبیرخانه جشنواره معرفی گردد.
البته این موضوع به معنی نادیده گرفتن سایر آثار ارسالی و نفی توانمندی خبرنگاران مازندران نیست.
لازم به ذکر است که سرکار خانم مهتاب مظفری سوادکوهی ، همکار رسانه ای ما در پایگاه خبری و تحلیلی عبارت ، موفق به کسب رتبه دوم در بخش یادداشت شد.
 چندی پیش یادداشتی تحت عنوان " روزمرگی رسانه ای " ، تحمیل به جای دریافت ، در این پایگاه خبری منتشر شده بود که مورد توجه هیئت داوران در این جشنواره قرار گرفت.
 پایگاه خبری عبارت ، کسب این موفقیت را به همکار عزیزمان سرکار خانم مظفری تبریک عرض می نماید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال