امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱:۱۰ PM
با اعلام مدیرکل پزشکی قانونی مازندران؛

کاهش آمار نزاع و درگیری در بین مازندرانی ها / با پُر زَد و خورد ترین شهرهای استان آشنا شوید

نزاع +عبارت
    -     کد خبر: 59297
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸|۰۸:۳۹
بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، مرداد با ۲۲۲۵ ،خرداد با ۲۰۸۹ و مهر با ۱۹۰۰ به ترتیب بیشترین و آذر ماه با ۱۳۸۱ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

عبارت-گروه خبر: مدير كل پزشكي قانوني  مازندران ، آمار معاینات انجام شده نزاع ، طی ده ماه سالجاری در استان را 18 هزار 675 نفر( 12126 نفر مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و  افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش داشت.

دکتر علی عباسی تصزیح کرد : بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ، بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري و میاندرود با عدد 3 هزار 417 ، بابل با عدد 2هزار 430و آمل با عدد  هزار 852 نفر و كمترين موارد نزاع به ترتيب در شهرهاي فریدونکنار با عدد 304  نفرثبت شده است.
مرداد بیشترین ماه    

بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، مرداد با 2225 ،خرداد با 2089 و مهر با 1900 به ترتیب بیشترین  و  آذر ماه با 1381 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است ، تصريح كرد :بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر ميشود.
 اين مقام اجرايي استان يكي از دلايل بالا بودن آمار نزاع را پائين بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : ميتوان با آموزش مهارت هاي زندگي به خصوص در سنين پايين ميزان تحمل افراد را در شرايط استرس بالا برد تا افراد به جاي درگيري فيزيكي ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشكلات في ما بين را حل و فصل كنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال