امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۵۴ PM

آخرین وضعیت شیوع کرونا در مازندران / شناسایی ۲۲۸ ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته

کرونا+عبارت
    -     کد خبر: 59780
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸|۰۹:۰۷
طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۲۸ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۴۷ نفر رسید.

عبارت: چهاردهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با نگرانی‌های عید نوروز و بحث سیر و سفرها و همچنین شیوع ویروس کرونای انگلیسی در شهرهای مازندران همزمان شد.

استان مازندران که در روزهای پایانی اسفند ماه به شرایط زرد و آبی رسید اما با تب و تاب سیر و سفرها اکنون آژیر قرمز کرونایی در استان به صدا درآمده و احتمال اینکه در روزهای آینده شرایط نگران‌کننده‌تری را پیش رو باشیم وجود دارد.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۷۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۴۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون  ۸۳۷ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۶ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، توجه به فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و پرهیز از نشست‌های خانوادگی تاکید کرد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۰  بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲  بیمار جدید بستری و ۳۱ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۲۸ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۴۷ نفر رسید./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال