امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۳۷ PM
اختصاصی عبارت
نشست قرارگاه تنظیم بازار مرغ کشور باحضور مجازی مقامات کشوری و استانی برگزار شد؛

نقش پررنگ مازندران در تامین بازار مرغ تهرانی ها / گوشت سفید در برخی فروشگاه های استان پایین تر از نرخ مصوب فروخته می شود

خیریانپور+عبارت
    -     کد خبر: 59792
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸|۱۱:۱۱
حسن خیریانپور معاون اقتصادی استانداری مازندران در این جلسه گفت: امروز ۱۸۰۰ تن مرغ وارد استان تهران شد که در این میان نقش تولیدات استان مازندران در تامین بازار تهران بسیار تعیین کننده بوده است.

عبارت-گروه خبر: صبح امروز چهارشنبه 18 فروردین، نشست قرارگاه تنظیم بازار مرغ کشور باحضور مجازی مقامات وزارت جهاد کشاورزی و اعضای ستاد برگزار شد. این قرارگاه پس از دستور رئیس جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار، سه شنبه ۱۰ فروردین برای ساماندهی بازار مرغ  که در روزهای اخیر حتی به دو برابر نرخ دولتی رسید، تشکیل شد و ریاست آن را وزیر جهاد کشاورزی بر عهده دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران‌، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌، مدیران کل دامپزشکی و پشتیبانی امور دام مازندران، معاون سازمان صمت و مدیران جهاد کشاورزی استان از جمله نفراتی بودند که از طرف استان مازندران به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی گوشت مرغ کشور در جلسه صبح امروز حضور پیدا کردند.

حسن خیریانپور معاون اقتصادی استانداری مازندران در این جلسه گفت: امروز ۱۸۰۰ تن مرغ وارد استان تهران شد که در این میان نقش تولیدات استان مازندران در تامین بازار تهران بسیار تعیین کننده بوده است.

وی افزود: مازندران توانست علاوه بر تامین نیاز مرغ بازار استان، ۵۸۲ تن لاشه مرغ و مرغ زنده را به بازار تهران ارسال کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در ادامه نسبت به ساماندهی بازار مرغ در روزهای آینده ابراز امیدواری کرد و گفت: در برخی فروشگاه های استان مازندران نیز مرغ با قیمت پایین تر از قیمت مصوب توزیع می شود.

در ماه‌های اخیر عرضه مرغ به قیمت مصوب موجب ایجاد صف‌های طولانی چند کیلومتری در محل‌های توزیع ‌شده و عرضه مرغ به قیمت مصوب بعد از افزایش قیمت آن تا 40 هزار تومان در دستور کار مسئولان قرارگرفته است. البته در روزهای آخر تعطیلات عید نوروزی علی‌الخصوص 13 فروردین‌ماه قیمت فیله مرغ تا بیش از 60 هزار تومان نیز به فروش رفته بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال