امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۶:۱۲ PM

مجوز جزیره مصنوعی نوشهر روی هوا / محیط زیست: هیچ درخواستی تا امروز مطرح نشده!

جزیره مصنوعی نوشهر+عبارت
    -     کد خبر: 59818
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸|۲۰:۲۵
محیط زیست مازندران اعلام کرد که تاکنون هیچ مجوزی برای ساخت جزیره مصنوعی در دریای خزر صادر نکرده و در باره موضوع ایجاد چنین جزیره‌ای در محدوده آب‌های ساحلی نوشهر هم درخواستی دریافت نشده است.

عبارت:ساخت جزیره مصنوعی در محدوده ساحلی نوشهر را اخیرا شهرداری این شهر مطرح و اعلام کرد که بزودی کار ساخت آن با مشارکت سرمایه گذار قطری آغاز می شود .

اگر چه اظهار نظر شهردار نوشهر در این باره بلافاصله با واکنش منفی کارشناسان از بعد توانایی فنی و اقتصادی مواجه شد و برخی از کارشناسان هم بر این اعتقاد بودند که شهرداری قبل از دریافت مجوزهای لازم نمی تواند وعده اجرای چنین پروژه هایی را بدهد ، ولی شهردار نوشهر مدعی شد که مجوز و موافقت اولیه این طرح را اداره کل سازمان بنادر و دریانوردی استان مازندران و میراث فرهنگی و گردشگری اخذ کرده است.

رئیس اداره محیط زیست دریایی اداره کل محیط زیست مازندران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : شهرداری نوشهر تاکنون برای دریافت مجوزهای زیست محیطی درخواستی را برای این اداره کل ارسال نکرده است .

کیوان نصیراحمدی افزود : اجرای این طرح بدون ملاحظات زیست محیطی تبعات فراوانی برای دریای خزر خواهد داشت و عملا منع قانونی دارد.

وی با اعلام این که پروسه صدور مجوزهای زیست محیطی هم طولانی است و حدود هفت ماه زمان می برد ، گفت : برای صدور مجوزهای زیست محیطی ، کارشناسان ما باید طی چندین مرحله با حضور در منطقه اقدامات پایشی انجام دهند.

نصیراحمدی گفت : محیط زیست قطعا با اجرای چنین طرحی بدون ملاحظات زیست محیطی مخالفت و درصورت اجرا برابر قانون با مجریان این طرح برخورد قانونی خواهد کرد./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال