امروز : جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۱۳ PM

دستگیری کلاهبرداران خانوادگی سایت دیوار و شیپور در آمل

دستگیری+عبارت
    -     کد خبر: 59819
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۱۸|۲۰:۲۷
۴ نفر از اعضای یک خانواده که اقدام به کلاهبرداری از مردم و فروشگاه‌های بزرگ از طریق سایت‌های شیپور و دیوار می‌کردند، دستگیر شدند.

عبارت: سردار مرتضی میرزایی فرمانده انتظامی مازندران گفت: در ارجاع چندین مورد مرجوعه قضائی و دریافت شکایت از سوی شهروندان آملی مبنی بر کلاهبرداری از آنان هنگام فروش کالا از طریق سایت‌های شیپور و دیوار، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت. او افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه یک باند ۴ نفره از اعضای یک خانواده که اقدام به کلاهبرداری از مردم و فروشگاه‌های بزرگ در شهرستان آمل و شهرستان‌های همجوار می‌کردند را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: متهمان که از طریق سایت‌های شیپور و دیوار طعمه‌های خود را انتخاب و پس از خرید کالا از آنان با استفاده از نرم افزار‌های جعلی رسیدساز اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کردند، پس از هماهنگی‌های قضائی در عملیاتی ضربتی توسط ماموران دستگیر شدند.

او با بیان این که تاکنون ۸۰ نفر از مالباختگان از این افراد طرح شکایت کرده اند، افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به کلاهبرداری ۴۰ میلیارد ریالی از شهروندان اعتراف کردند.

سردارمیرزایی در خاتمه با اشاره به این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند، به مردم توصیه کرد: برای اطمینان از هرگونه واریز و یا برداشت وجه از حساب بانکی خود حتما سامانه پیامکی حساب‌های خود را فعال کرده و در هنگام انجام هرگونه معاملات تجاری و ... از اعتماد بهذ افراد خودداری کنند./باشکاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال