امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۲۳ AM

هنرمندان انقلابی در مازندران شناسایی می شوند

مهدی معصومی گرجی+عبارت
    -     کد خبر: 60910
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۲/۲۰|۱۸:۳۳
رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اجرای طرح شناسایی هنرمندان انقلابی، آموزش و توانمندسازی و تشکیل بانک اطلاعاتی را امری مهم و ضروری دانست.

عبارت: مهدی معصومی گرجی با اشاره به اجرای طرح شناسایی هنرمندان انقلابی بر لزوم آموزش و توانمندسازی تاکید کرد و گفت: عزم استانی برای تحقق مسائل فرهنگی و اجتماعی همسو با اهداف نظام، هم‌افزایی، همفکری و همدلی در تحقق اهداف عالیه نظام به‌ویژه در موضوعات فرهنگی و انقلابی، مقابله با فرهنگ غرب زدگی در جامعه، نهادینه کردن فرهنگ اسلامی ایرانی، همکاری‌های برای شکل گیری تولیدات هنری در قالب‌های مختلف، شناسایی و سازماندهی هنرمندان متعهد، انقلابی وبسیجی از جمله اهداف طرح است.

وی افزود: آموزش و توانمندسازی علاقمندان به حوزه هنرهای متعهد، انقلابی وبسیجی از دیگر اهداف طرح است و هنرمندان رشته‌های تجسمی، ادبی، موسیقی، نمایش و هنرهای تصویری را پوشش می‌دهد که به خلق اثر در حوزه‌های مرتبط با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی اعم از (ارزشهای اسلامی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس) می‌پردازند.

معصومی گرجی تصریح کرد: همکاری در شناسایی هنرمند فعال در عرصه هنرهای دینی و انقلابی، همچنین جمع آوری بانک اطلاعات هنرمندان و سطح بندی آنها در چهار سطح (علاقه مند-مبتدی-نیمه حرفه‌ای-حرفه‌ای)، در رشته‌های (تجسمی. تصویری. ادبی. نمایشی و موسیقی) شبکه سازی هنرمند متعهد، انقلابی وبسیجی و ایجاد ساز و کار مناسب برای ارتباط گیری پایدار نیروهای هنرمند با یکدیگر، همکاری در توانمندسازی و آموزش هنرمندان علاقمند به مباحث در قالب‌های بند یک با بهره گیری از کلاس‌های مجازی، حضوری، کارگاه، ورک شاپ طبق چشم انداز توافق نامه با شرایط متناسب با سطوح تعیین شده به منظور تربیت تخصصی نیروی انسانی از جمله اهداف است.

رئیس حوزه هنری مازندران تصریح کرد: تولید آثار مشترک در قالب‌های بند یک با موضوعات مصوب در تفاهم نامه اجرای فعالیت‌های مشترک هنری به صورت میدانی (سرود پاتوقی-تئاتر خیابانی و…)، اجرای شیوه نامه‌های الحاقی در راستای موضوع تفاهم نامه، همکاری ویژه در طرح احیا و ارتقای گروه‌های تئاتر خیابانی و مسجدی، تولید آلبوم سرود مشترک با موضوعات ملی و مذهبی و انقلابی از دیگر اهداف به شمار می‌رود./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال