امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۴۴ AM

آغاز بهارانه کتاب مازندران از ۱۷ خردادماه

کتاب+عبارت
    -     کد خبر: 61460
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۳/۸|۰۹:۰۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که بهارانه کتاب سال جاری از ۱۷ خرداد به مدت یک هفته در کتابفروشی‌های عضو این طرح در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود.

عبارت-گروه خبر: عباس زارع روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از اعلام آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌های سراسر کشور برای شرکت در بهارانه کتاب ۱۴۰۰ خبر داد و افزود : پارسال طرح بهارانه کتاب از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت برگزار شد و تا حدودی جای خالی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را در کشور پر کرد ، اما امسال این طرح به خرداد موکول شده است و همزمان با سراسر کشور در مازندران نیز برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۳ کتابفروشی از مازندران برای شرکت در طرح فروش فصلی کتاب ثبت‌نام کردند که با توجه به ادامه‌ داشتن مهلت ثبت‌نام کتابفروشی‌ها تا ۱۱ خرداد، احتمالا این تعداد افزایش می یابد و تعداد نهایی کتابفروشی‌های عضو در مازندران و مشخصات و نشانی این مراکز پس از پایان مهلت ثبت نام اعلام خواهد شد. 

پارسال ۲۵ کتابفروشی از مازندران در طرح بهارانه کتاب شرکت کرده بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : در طرح بهارانه کتاب سال جاری نیز مانند زمستانه کتاب ۱۳۹۹ برای هر کد ملی ۲۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت اصلی در نظر گرفته می‌شود ، اما سقف این تخفیف ۲۰ درصدی ۴۰ هزار تومان است.

زارع به علاقه مندان کتاب توصیه کرد در صورت نیاز به بهره‌مندی از تخفیف بیشتر در این طرح ، از کد ملی اعضای خانواده خود استفاده کنند.

 این مسئول با بیان این که فروش یارانه‌ای کتاب در قالب طرح‌های فصلی فروش طی دوره‌های اخیر با استقبال بسیار خوب مازندرانی‌ها مواجه شد، افزود: مردم کتاب‌دوست مازندران پارسال در چهار نوبتی که فروش فصلی کتاب برگزار شد با استقبال خوب خود و خرید بیش از ۲۷ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال کتاب باعث شدند که این استان در بین استان‌های پرفروش کتاب طرح‌های فصلی قرار بگیرد. مازندرانی‌ها پارسال از طرح‌های بهارانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب در مجموع ۶۶ هزار و ۳۳۵ جلد کتاب خریدند.

مازندرانی‌ها در بهارانه کتاب ۱۳۹۹ که به مدت ۱۱ روز از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت برگزارش شده بود در مجموع ۱۱ هزار و ۶۱۸ کتاب به ارزش اقتصادی ۴۲۶ میلیون تومان خریدند.

طرح‌های فصلی فروش یارانه‌ای کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بازار کتاب و ترویج کتابخوانی برگزار می‌شود و در دوران شیوع کرونا با توجه به ممنوعیت برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با استقبال بیشتری مواجه شده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال