امروز : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۴:۴۹ PM

ستاره‌ای که خودش خواست در تیم‌ملی نباشد!

صیادمنش+عبارت
    -     کد خبر: 61548
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۳/۱۰|۱۰:۴۲
ستاره ایرانی باشگاه زوریای اوکراین غایب بزرگ تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی است.

عبارت: در روزهایی که استقلال در فصل ۹۷-۹۸ حال و روز چندان خوبی نداشت و با وینفرد شفر تلاش می کرد تا به شرایط بهتری دست یابد، استعدادی جوان و با کیفیت که پیش از این هم در فوتبال ایران شناخته شده بود، در استقلال حضور پیدا کرد و در کنار جوانی دیگر به نام مهدی قایدی، توانست نمایش های خوبی را با پیراهن استقلال به نام خود ثبت کند. نمایش هایی که در دوران ویلموتس پای او را به تیم ملی باز کرد و باعث شد تا اولین گل ملی اش را هم مقابل سوریه به ثمر برساند و در نهایت راهی اروپا شود. ابتدا فنرباغچه ترکیه و سپس انتقال قرضی به تیم زوریای اوکراین که حالا در پایان فصل، او را بهترین بازیکن این تیم از نگاه هواداران کرده است و همه این ها نشان دهنده کیفیت بالای این بال ایرانی است.

با این حال لیست اسکوچیچ برای ۴ دیدار حساس در منامه بحرین چند غایب بزرگ داشت که یکی از آن ها اللهیار صیادمنش بود. صیادمنشی که فروردین ۱۴۰۰ و زیرنظر اسکوچیچ مقابل سوریه به میدان رفته بود اما جایی در لیست نهایی تیم ملی نداشت.

در خصوص عدم حضور صیادمنش در تیم ملی و آینده فوتبالی او با سعید صیادمنش،پدر اللهیار گفت و گو کرده ایم و او آخرین وضعیت این ستاره ایرانی را تشریح کرده است.

پدر اللهیار در ابتدا و در خصوص عدم حضور او در فهرست تیم ملی برای ۴ دیدار حساس در دور مقدماتی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: معمولا ورزشکاران حرفه ای، یک رگی در کنار لگن خود دارند که در مواقع پرفشار این رگ بیرون می زند و آن ها را اذیت می کند. طی مدت اخیر وقتی اللهیار ۶۰،۷۰ دقیقه بازی می کرد، این رگ به او فشار می آورد. ما این را ابتدا به یک دکتر متخصص آلمانی نشان دادیم که او گفت باید عمل شود. اما الان یک پزشک دیگر او را دید و گفت که چون سن زیادی ندارد، احتیاجی هم به عمل ندارد و می شود با چند آمپول این آسیب را ترمیم کرد. اللهیار هم با توجه به اینکه فقط چیزی حدود ۲۰ روز تا تمرینات فصل جدید لیگ اوکراین فاصله دارد، از کادرفنی تیم ملی پیش از اعلام فهرست نفرات خواست که تا او را به اردوی تیم ملی دعوت نکنند تا به پای مصدومش فشار نیاید و او بتواند درمان خود را انجام دهد. البته این امکان هم وجود داشت که اللهیار اصلا توسط توسط آقای اسکوچیچ به تیم ملی دعوت نشود اما او به آقای هاشمیان پیامی داد و خواست که در این اردو حضور نداشته باشد.

ستاره‌ای که خودش خواست در تیم‌ملی نباشد!

 

سعید صیادمنش در مورد انتخاب پسرش به عنوان بهترین بازیکن فصل تیم فوتبال زوریای اوکراین گفت: هواداران زوریا با شرکت در نظرسنجی های مختلفی که سایت این باشگاه و رسانه های رسمی این باشگاه در شبکه های اجتماعی برگزار می کنند، از بین سه کاندیدا، بهترین بازیکن فصل تیم شان را انتخاب می کنند. اللهیار در فصل اخیر گل های مهمی را برای تیمش به ثمر رساند از جمله گلی که در لیگ اروپا مقابل لسترسیتی به ثمر رساند و نزدیک ۸۰۰ هزار دلار از این برد نصیب باشگاه شد. یا مثلا در بازی مقابل شاختار دونتسک در دقیقه ۹۴ یک پاس گل داد و باعث شد تا زوریا پس از سال ها شاختار را شکست بدهد. ضمن این که باید به این نکته توجه کنیم که اللهیار نقشی کلیدی در سازماندهی حملات تیمش دارد و مربی این تیم هم حساب ویژه ای روی حرکات او باز می کند. درنهایت در نظرسنجی بین دو اوکراینی و اللهیار، مهاجم ایرانی زوریا توانست که انتخاب بشود.
 

ستاره‌ای که خودش خواست در تیم‌ملی نباشد!

 

او همچنین در پایان و در خصوص آینده فوتبالی صیادمنش در فوتبال اروپا و احتمال بازگشتش به فنرباغچه یا پیوستنش با باشگاهی جدید گفت: در فنرباغچه این امکان برای اللهیار وجود نداشت که بتواند بازی کند و پیشرفت کند چرا که سیاست این باشگاه جذب بازیکنان باتجربه و شناخته شده است و مسعود اوزیل را هم در همین راستا جذب کردند. خود اللهیار هم مایل نبود که در فنرباغچه بماند و نیمکت نشین شود. الان زوریا در قراردادش با صیادمنش هم دارای بند خرید است. این نکته را هم بگویم که با توجه به روابطی که میان باشگاه شاختار و زوریا برقرار است، اگر زوریا از عملکرد صیادمنش راضی باشد و بخواهد او را بخرد، شاختار به زوریا کمک مالی می دهد تا این اتفاق بیفتد و بعد هم اگر شاختار بخواهد، می تواند اللهیار را از زوریا جذب کند. باید ببینیم که تا نیم فصل آینده فوتبال اوکراین چه اتفاقی می افتد چرا که اللهیار تا نیم فصل با زوریا قرارداد دارد و الان هم او با پیشنهاداتی از چند تیم اوکراینی و ایتالیایی و بلژیکی مواجه است و هنوز زود است که بخواهیم در مورد آینده او صحبت کنیم./خبرآنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال