امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت : ۳:۰۵ AM

رونمایی از ۱۸ برند صنایع‌دستی در مازندران

صنایع دستی+عبارت
    -     کد خبر: 61819
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۳/۱۹|۲۱:۰۴
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: همزمان با هفته صنایع‌دستی ۱۸ برند صنایع‌دستی ثبت شده در اقتصاد مقاومتی، رونمایی و معرفی می‌شود.

عبارت:حسین ایزدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزمان با هفته صنایع‌دستی ۱۸ برند صنایع‌دستی ثبت شده در اقتصاد مقاومتی، رونمایی و معرفی می‌شود، اظهار کرد: این برندها در رشته‌های گلیمچه، جاجیم، منبت چوب، سفال، حصیر، چادرشب و لاک‌تراشی در شهرهای بهشهر، ساری، جویبار، سوادکوه، نور و چالوس به ثبت رسیده که در ۲۰ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ همزمان با روز جهانی صنایع‌دستی معرفی می‌شود.

وی از افتتاح خانه هنرمندان صنایع‌دستی در بنای تاریخی فرهنگی روحانی همزمان با روز جهانی و هفته صنایع‌دستی خبر داد و گفت: برگزاری ورکشاپ‌های رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در خانه هنرمندان صنایع‌دستی و مراسم تجلیل از هنرمندان و پیش‌کسوتان صنایع‌دستی به‌صورت مجازی از دیگر برنامه‌های بزرگداشت این روز و هفته فرهنگی هنری است.


معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، از برگزاری جشن ثبت ملی روستای سلیم‌آباد در هفته صنایع‌دستی اشاره کرد و یادآور شد: مسابقه طراحی محصول در صنایع‌دستی و اهدای نشان ملی و استانداردهای کارگاهی و افتتاح نمایشگاهی با همین مضمون از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته به اجرا درمی‌آید.

ایزدی با بیان اینکه بازاریابی و ایجاد فضاهایی برای ارائه و فروش دست‌ساخته‌های صنایع‌دستی یکی از دغدغه‌های اصلی معاونت صنایع‌دستی بوده و هست، تصریح کرد: سایت فروش آنلاین کاتی‌لند و فروشگاه مجازی صنایع‌دستی به‌صورت رسمی در هفته صنایع‌دستی رونمایی و آغاز به کار خواهد کرد./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال