امروز : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۰۵ AM
اختصاصی عبارت
گفتگوی عبارت با میثم سراج مدیر پروژه «جهان بعد از پاندمی با هنر»؛

طرحی برای کمرنگ کردن مرزها در میان بشریت / حضور هنرمندان و اساتید بین المللی در ایران برای رونق گردشگری پس از کرونا

میثم سراج+عبارت
    -     کد خبر: 63658
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۴/۲۳|۱۱:۱۷
سراج درخصوص چگونگی اجرای این پروژه گفت: درحال حاضر برنامه این است که طی اجرای پروژه گروهی از هنرمندان بین المللی از ایتالیا به ایران سفری دو هفته ای خواهند داشت و در چهار شهر مختلف تاریخی اقدام به اجرای کنفرانس و نمایشگاه در محیط بسته و محیطهای باز مانند کوههای رنگین هرمزگان می کنند.

عبارت-گروه فرهنگ: جهان امروز به واسطه جنگ، نژادپرستی و خشونت های فزاینده به دست ما آدمیان تبدیل به جایی هولناک شده و هرچند که در قرن جاری علم و تکنولوژی با شتاب هر چه بیشتر در تلاش برای رسیدن به چشم اندازهای دور است، اما همه این‌ها در مقابل ویروسی میکروسکوپی نتوانست آن چنان که انتظار می رفت بشریت را به ساحل آرامش برساند.

علاوه‌بر این از آن جا که روز به روز در دوران قرنطینه ، دیوار سیاهی دورِ افراد جهان،به ویژه غرب، خاور دور، و آمریکا - که قوانین سختگیرانه تری در مواجه با پاندمی اتخاذ کردند - کشیده شد، امروزه دیگر ترغیب بشریت به صنایعی همچون گردشگری، هنر، و حتی خروج ساده از خانه و خرید، نیز کاری دشوار شده است.

بر همین اساس پروژه ی «جهان بعد از پاندمی با هنر» با مدیریت "میثم سراج" دانش آموخته هنر و علوم تربیتی در میلان ایتالیا آغاز شد و به این بهانه عبارت گفتگویی را با او ترتیب داد که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

سراج درخصوص چگونگی اجرای این پروژه به خبرنگار عبارت گفت: درحال حاضر برنامه این است که طی اجرای پروژه گروهی از هنرمندان بین المللی از ایتالیا به ایران سفری دو هفته ای خواهند داشت و در چهار شهر مختلف تاریخی اقدام به اجرای کنفرانس و نمایشگاه در محیط بسته و محیطهای باز مانند کوههای رنگین هرمزگان می کنند.

وی افزود: در طی اجراهای این پروژه، از تک تک وقایع عکس برداری و فیلم برداری کامل انجام خواهد شد و نیز گروه متخصصین امور هنری در ایران هم به آن‌ها خواهند پیوست. در نهایت این فیلم مستند در جشنواره های بین المللی(مانند جشنواره لوکارنو و ونیز) ارائه خواهد شد و   اکران های خصوصی و مجازی نیز به شکل طبیعی سطح بالایی از مخاطب را به ارمغان خواهد آورد. همچنین در خلال این سفر مسئولین ساختار نمایشگاه ها، مکان های اسکان، و گروه های تکنسین اعم از مسئول انفورماتیک، پزشک، مسئول الکترونیک و ... گروه را همراهی خواهند کرد.

این دانش آموخته هنر و علوم تربیتی در ادامه به همکاری با افراد مطرحی در این پروژه اشاره کرد و گفت: افراد مشخصی که در این پروژه  ما را همراهی می کنند سفیر فرهنگی و هنری کوبا خانم " آنا پدروزو" و آقای " آنتونیو کوارانتا " استاد هنر نقاشی از سیسیل ،و استاد آکادمی "بررا مارکو پللیتزولا "  آقای "ساندرو ممگللو" مهندس انفورماتیک و طراح، خانم " جورجا پادوا " عکاس و فیلم بردار، و شخص بنده میثم سراج به عنوان راهنما و آورنده ی مسافران از ایتالیا به ایران هستم.

 

سراج همچنین از حضور افراد ایرانی در این پروژه تقدیر و تشکر کرد و افزود: در ایران نیز افراد زیادی به یاری این طرح آمدند مثل خانم "سارینا کریمی" پزشک( به منظور آمادگی برای احتمال رخداد هر گونه اتفاق غیرمنتظره)، خانم" محیا کریمی" متخصص علوم طبیعت گردی و آمادگی جسمانی، آقای "معین سراج " به عنوان تکنسین در امور الکترونیک ، آقای "محسن کریمی" به عنوان مسئول حمل و نقل، آقای "رضا قربانی" به عنوان مسئول گریم سینمایی مردان، و خانم "عاطفه سراجی زاده "مسئول گریم و پوشش شرکت کنندگان خانم در پروژه هستند.

وی هدف خود را از اجرای چنین پروژه بین‌المللی اینگونه بیان کرد: گردشگری یکی از چرخ های اقتصادی هر کشور تاریخی و فرهنگی است و ما تلاش داریم به واسطه ی آمیزه ی هنر، فرهنگ ، و آوردن استادان و هنرمندان نامی از کشورهای دیگر، دریچه ای باشیم بر آغاز گردشگری مجدد و ترغیب افراد برای سفر به مهد تمدن جهان یعنی ایران عزیزمان. امید که با حمایت شما بزرگوران این پروه به شیوه ی هر چه بهتر اجرایی شده و مرزهای میان بشریت کمرنگ تر، و دیوارهای تنهایی فروریخته و بیش از پیش جهانیان دست گرم یکدیگر را بفشارند؛ و نیز با زیباتر دیده شده ایران عزیزمان، جهانیان را هر چه بیشتر با نیّت خیر دولت مردان کشورمان در ایجاد انگیزه برای رابطه با سایر ملل و فشردن دست یاری تمامی دولت مردان خیر اندیش و صلح طلب تمامی جهان را هرچه بیشتر نمودار می کنیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال