امروز : پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۲:۵۴ AM

صدور کارت هوشمند برای بافندگان فرش در بابل

فرحناز رافع+عبارت
    -     کد خبر: 64089
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۵/۱۱|۱۳:۳۵
رئیس مرکز ملی فرش ایران از صدور کارت هوشمند برای بافندگان فرش خبر داد.

عبارت: فرحناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران در بابل با بیان اینکه این مرکز به دنبال راه اندازی مجتمع فرش و فرش‌بافی است، گفت:حرکت رو به جلو در صنعت فرش می‌تواند گوشه‌ای از مشکلات و بیکاری جوانان را برطرف کند.

او در خصوص صدورکارت هوشمند برای بافندگان فرش نیز گفت: این کارت هوشمند چند منظوره است و به عنوان کارت مهارت، کارت قالیبافی، کارت برای دریافت تسهیلات و خدمات دیگر قابل استفاده است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: این کارت یک کارت تجارتی کامل است که برای نخستین بار به صورت آزمایشی در شهرستان بابل با مشارکت بخش خصوصی فعال خواهد شد.

فرحناز رافع افزود: مشارکت جوانان در حوزه راه اندازی استارت آپ‌ها و کسب و کار‌های نوین برای معرفی فرش دستباف به جهان ضروری است و مرکز ملی فرش از این اقدامات حمایت می‌کند.

او افزود: مرکز ملی فرش با همکاری صندوق کارآفرینی امید تسهیلات مشاغل خانگی و تسهیلات کارا را برای ۳۵ هزار بافنده فرش مازندران در نظر گرفته است که بزودی با هماهنگی روسای صمت شهرستان‌ها به این افراد تا پایان سال پرداخت می‌شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه اتفاقات مهمی قرار است بزودی در زمینه فرش کشور رقم بخورد گفت: برای نخستین بار در خاورمیانه رویداد اکسپو در زمینه فرش دستباف  با همکاری اتحادیه ها، تولید کننده‌های بخش خصوصی، کارفرمایان مجتمع قالیبافی حوزه آموزش مرکز ملی فرش برگزار شود./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال