امروز : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۵۰ AM

سیلاب در راه شمال / فریب آسمان صاف را نخورید

سیلاب+عبارت
    -     کد خبر: 64091
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۵/۱۱|۲۰:۲۷
سرویس :
احتمال وقوع سیلاب‌های محلی و رانش زمین تا روز چهارشنبه ۱۳ مرداد در مازندران وجود دارد.

عبارت: علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران با بیان اینکه سامانه بارشی تا روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه در استان فعال خواهد بود، گفت: اگرچه آسمان استان در روز صاف یا نیمه ابری است، اما جریان‌های مرطوب شمالی در ساعات بعدازظهر و شب سبب وقوع رگبار باران در دامنه‌ها و ارتفاعات استان خواهند شد.

او بالا آمدن آب رودخانه، وقوع سیلاب‌های محلی، رانس زمین، ریزش سنگ در محور‌های کوهستانی و بروز صاعقه در ارتفاعات را دور از انتظار ندانست و افزود: مردم تا چهارشنبه از اقامت در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها، کوهنوردی خودداری کنند و دامداران نیز دام‌های خود را به مناطق مرتفع نبرند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران از مسئولان نهاد‌های شهری خواست با توجه به وزش باد نسبت به مقاوم سازی، ایمن سازی سازه‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر اقدام کنند و دستگاه‌های امدادی و خدماتی نیز ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات را داشته باشند.

احمدی گفت: گلخانه داران نیز نسبت به مقاوم سازی پوشش فضای گلخانه‌ها اقدام کنند و صاحبان مزارع پرورش ماهی به دلیل احتمال بالا آمدن حجم آب رودخانه اقدامات پیشگیرانه را لازم انجام دهند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال