امروز : سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت : ۵:۲۳ PM

بابلسر؛ دریایی آماده برای صید استعداد!

اسطوره های ورزش بابلسر+عبارت
    -     کد خبر: 64524
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۵/۳۱|۱۲:۴۴
بابلسر آماده به صید است اما خودش به تنهایی و بدون حمایتی خوب و برنامه ای مطلوب امکان رسیدن به شایستگی های خود را ندارد.

عبارت: شهری که خود را تحمیل کرده که از حیث نبوغ و قابلیت در بیشتر رشته های ورزشی برتر و سرتر است، با توجهی علمی و موثر؛ می تواند مشارکت انسانی و حتی مدالی بیشتری داشته باشد اما در المپیک ها به همان مدال درخشان عبدالله موحد بسنده کرده است.
۵۲ سال پیش جهان پهلوان عبدالله موحد در مکزیکو سیتی، پس از ۱۲ سال انتظار؛ طلا را برای ورزش ایران در المپیک ها آورد و از آن پس همچنان منتظریم که بابلسر بتواند مدالی که تاریخی شده را تکرار کند. موحد در سه دوره المپیک حضور داشته که در توکیو ۱۹۶۴ همشهری اش زنده یاد منوچهر برومند در وزنه برداری را هم با خود داشت. پس از این دو چهره اساطیری ورزش بابلسر سرانجام در لندن ۲۰۱۲ با حضور مهدی طلوتی در بوکس به طلسم نرسیدن به المپیک ها پایان داد اما باز هم ۵ نوبت حضور از سوی ۳ ورزشکار از بابلسر در میدان المپیک، کفایت وجودی و توانایی انکار ناپذیر ورزشکاران شهرستان را نمی دهد.
ورزش بابلسر در ریو ۲۰۱۶ و توکیو ۲۰۲۰ نماینده ای در کاروان ایران نداشته که از بد اقبالی محمدنبی رضایی در فاصله چند ثانیه تا توکیو از کسب سهمیه در قایقرانی بازماند. در کشتی، وزنه برداری و بوکس توان المپیکی بابلسر که روشن است اما در رشته هایی نظیر قایقرانی و والیبال مثل خیلی از ورزش های دیگر توانایی مشارکت در کاروان ایران در رقابت های المپیک را دارد. دریای بابلسر پر است از مدال هایی که باید شکار شان کرد. توجه خوب به بابلسر و برطرف ساختن مشکلات سخت افزاری زیاد و تمرکز روی آن به عنوان یک منطقه استعدادخیز می تواند در کمترین زمان ممکن به ورزش مازندران این اطمینان را بدهد که بابلسری ها آماده اند تا نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.
بابلسر آماده به صید است اما خودش به تنهایی و بدون حمایتی خوب و برنامه ای مطلوب امکان رسیدن به شایستگی های خود را ندارد.
برای هانژو ۲۰۲۲ می توان بابلسر را در کانون توجه ویژه دستگاه ورزش قرار داد. با این رئیس اداره ورزش و جوانان خستگی ناپذیر و ورزشی های آماده به درخشش، باید چهره هایی موفق را از این شهرستان در بازی های آسیایی دید. این اتفاق می تواند تمرینی خوب باشد برای بهترین بازگشت بابلسری ها به المپیک ها برای پاریس ۲۰۲۴./خبرشمال

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال