امروز : پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت : ۷:۲۰ PM
اختصاصی عبارت
گفتگوی عبارت با مصطفی میرعمادیان مربی تیم ملی کشتی آزاد؛

زنگ خطر برای کُشتی به صدا در آمده است / آغاز پوست اندازی در تیم ملی / با این جوانان به آینده امیدواریم

مصطفی میرعمادیان+عبارت
    -     کد خبر: 64774
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۹|۱۲:۰۶
میرعمادیان درخصوص شرایط حال و حاضر کشتی در مازندران و کشور گفت: کشتی ایران را باید به ۲ مرحله قبل و بعد از کرونا تقسیم کرد. تا پیش از کرونا اوضاع بسیار بهتر بود و می‌توان گفت که در ۲۰ سالی که بنده به عنوان مسئول فنی کشتی آزاد مازندران فعالیت داشتم، هیچگاه شرایطی به مانند امروز را شاهد نبودم.

عبارت-گروه ورزش: در هفته‌های گذشته تیم ملی جوانان کشتی آزاد ایران با مربیگری «مصطفی میرعمادیان» توانست به مقام قهرمانی جهان در مسابقات روسیه 2021 دست پیدا کند. اتفاقی که نوید روزهای خوش برای آینده ورزش ملی کشور یعنی کشتی را می‌دهد.
پس از این قهرمانی ارزشمند، در روز 30 مرداد ماه مصطفی میرعمادیان از قهرمانان و مربیان با سابقه مازندرانی، بعنوان مربی به اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان دعوت شد. اردویی که طی روزهای ۳۰ مرداد تا ۱۲ شهریورماه در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده درحال برگزاری است.
به این بهانه عبارت گفتگویی را با وی ترتیب داد که در ادامه آن را از نظر می‌گذرانید.

میرعمادیان درخصوص شرایط حال و حاضر کشتی در مازندران و کشور گفت: کشتی ایران را باید به 2 مرحله قبل و بعد از کرونا تقسیم کرد. تا پیش از کرونا اوضاع بسیار بهتر بود و می‌توان گفت که در 20 سالی که بنده به عنوان مسئول فنی کشتی آزاد مازندران فعالیت داشتم، هیچگاه شرایطی به مانند امروز را شاهد نبودیم.


وی افزود: پس از همه‌گیری کرونا اما کشتی به لحاظ نیروی انسانی دچار افت شدیدی شد. البته مازندران توانست تا حدی با رعایت پروتکل‌ها به فعالیت باشگاه‌های کشتی ادامه دهد و همین مسئله باعث ارتقاء رتبه کشتی استان در کشور شد. امروز شما شاهدید که در هر مسابقات 50 تا 60 درصد اسکلت تیم ملی از کشتی‌گیران مازندرانی تشکیل می‌شود.
مربی تیم ملی کشتی آزاد همچنین از رویکرد جدید کادر فنی گفت و تصریح کرد: یک اتفاق مثبتی که در این مدت رخ داد اعتماد به ورزشکاران جوان در تیم ملی بود. به‌طوری که در مسابقات پیش رو دست‌کم 40 الی 50 درصد بدنه تیم ما را جوانان تشکیل خواهند داد و این پوست اندازی در نهایت به نفع تیم ملی خواهد بود.
وی درخصوص عملکرد کشتی در مسابقات المپیک نیز اظهار کرد: بحث مسابقات المپیک از تمامی مسابقات قاره‌ای و جهانی جداست. در المپیک نوابغ کشتی از سراسر جهان گرد هم می‌آیند و در هر وزن 16 نفر از برترین‌ها حضور دارند. برای موفقیت در چنین مسابقاتی علیرغم استعداد و توانایی بالا باید برنامه‌ریزی و امکانات بسیار زیادی نیز فراهم شود تا بتوان نتیجه مطلوب گرفت.
او ادامه داد: البته با این وجود کشتی‌گیران ما در المپیک عملکرد بدی نداشتند و با تمام وجود کشتی گرفتند. در این میان درخشش برخی جوانان نیز امید را در دل کشتی‌دوستان ایرانی زنده کرد. البته قهرمانی ما در مسابقات جهانی روسیه با تیم ملی جوانان در روزهای پس از المپیک نیز توجه بسیاری را دوباره به کشتی جلب کرد و آینده روشنی را برای این رشته ورزشی ترسیم نمود.


میرعمادیان درخصوص کاهش تعداد کشتی‌گیران در سال‌های گذشته گفت: این یکی از دغدغه‌های مهم رئیس فدراسیون است. متاسفانه همانطور که گفتم کرونا ضربه سنگینی به باشگاه‌های ما زد و تعطیلی‌های گاه و بیگاه، بسیاری را از ادامه این رشته ورزشی دلسرد کرد. باشگاه‌هایی که روزی 150 تا 200 کشتی‌گیر را در خود می‌دیدند امروز به 20 نفر و 30 نفر رسیده‌اند که این مسئله زنگ خطر را برای کشتی به صدا در آورده است. من از مسئولان تقاضا دارم تا برای حفظ ورزشی که متعلق به ما ایرانیان است برنامه‌هایی را در نظر داشته باشند.
وی افزود: هرگاه تعداد نیروی انسانی کاهش پیدا کند طبیعتا دست کادر فنی برای انتخاب افراد مدنظرش نیز بسته خواهد شد و این اتفاق می‌تواند منجر به افت کیفی در کشتی ایران شود. اتفاقی که باید از همین امروز به فکر آن باشیم.
مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در ادامه گفت: البته خوشبختانه ما جوانان بسیار خوبی داریم که به تازگی وارد تیم ملی بزرگسالان شده‌اند و طبق شیوه مرسوم در دنیا ما نیز سعی کردیم تا پس از المپیک پوست اندازی را در تیم ملی داشته باشیم. تضمیم ما بر این است که تا سال 2024 با برگزاری مسابقات و شرکت دادن جوانان در تورنمنت‌های بین‌المللی آنان را برای المپیک پاریس آماده کنیم. به نظرم در فرانسه اتفاق بسیار خوبی برای کشتی ایران رقم خواهد خورد و جوانان امروز ما در آوردگاه المپیک 2024 خواهند درخشید.
قهرمان باسابقه کشتی مازندران از شرایط اردوی حال حاضر تیم ملی کشتی ابراز رضایت کرد و گفت: خوش‌بختانه شرایط قرنطینه در اردو به خوبی رعایت می‌شود و فدراسیون توانسته اردوی خوبی را برای ما فراهم کند. این روزها ما بسیار خوب تمرین می‌کنیم و حق ماست که در یکی از سکوهای سه‌گانه مسابقات جهانی نروژ حضور داشته باشیم.
مصطفی میرعمادیان همچنین مهمترین رویداد پیش‌روی تیم ملی را مسابقات آسیایی 2022 عنوان کرد و با تشکر از کادر فنی و سرمربی زحمت‌کش تیم ملی، از مردم خواست تا با دعای خود همراه و یاور این رشته اصیل ورزشی برای موفقیت در میادین بین‌المللی باشند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال