امروز : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۳۶ AM
رئیس مجمع نمایندگان استان اعلام کرد؛

معرفی ۵ گزینه برای استانداری مازندران به وزارت کشور + اسامی

استانداری مازندران+عبارت
    -     کد خبر: 64943
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۵|۱۲:۲۰
سرویس : سیاست >> دولت
غلامرضا شریعتی گفت: معرفی کاندیدا برای استانداری مازندران خواسته وزیر کشور از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بود‌.

عبارت: غلامرضا شریعتی اندراتی با بیان اینکه 40 نفر برای تصدی پست استاندار در مازندران کاندیدا بودند، اظهار داشت: از بین داوطلبان، از سوی مجمع نمایندگان استان مازندران آقایان هادی ابراهیمی، مجتبی زارعی، مهدی سعادتی، بهروز علیشیری و عباسعلی نوبخت به وزارت کشور معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه پس از نهایی و اعلام شدن لیست، هادی ابراهیمی از داوطلبی تصدی پست استاندار به نفع یکی از داوطلبین کناره گیری کرد، افزود: ابراهیمی پس از بررسی های زیاد به دلیل داشتن رزومه قوی به عنوان یکی از گزینه‌های مطرح به وزارت کشور معرفی شد و انصراف او برای ما تعجب برانگیز بود.

نماینده مردم حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان‌اینکه داوطلبین بر اساس فرمت ارسالی وزارت کشور به مجمع نمایندگان، انتخاب شدند، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انتصاب استاندار صاحب حق نیستند اما به درخواست وزارت کشور از مجمع نمایندگان، 5 گزینه را معرفی کردیم.

شریعتی از احتمال انتخاب استاندار، خارج از لیست مجمع نمایندگان مازندران خبر داد و تصریح کرد: اطلاعاتی داریم که وزیر کشور نیز به اتفاق برخی از شخصیت‌های سیاسی در حال گمانه‌زنی برای برخی از چهره‌های مدیریتی برای پست استاندار مازندران است.

وی لیست معرفی شده از سمت مجمع نمایندگان مازندران را جمع بندی شده از بزرگان استان و نمایندگان مجلس دانست و یادآور شد: افرادی را به وزارت کشور معرفی کردیم که دغدغه مردم و نظام را دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور در دو سخنرانی معرفی کابینه و دفاع از وزرا در صحن مجلس، اعلام کردند که بین دولت و مجلس باید هماهنگی لازم وجود داشته باشد، گفت: وزارت کشور از نمایندگان برای مشارکت در انتخاب استاندار در راستای سخنان  آیت الله رئیسی بود.

غلامرضا شریعتی با اشاره به اینکه وحیدی وزیر کشور نیز در کمیسیون و فراکسیونها، زمان معرفی و ارائه برنامه به نمایندگان به عنوان وزیر پیشنهادی، مشورت با نمایندگان در انتصاب‌ها را پیشنهاد داده بود، افزود: برای ایجاد اتحاد و همدلی بیشتر بین مجلس و دولت، به کمک وزیر کشور آمدیم تا شرایط انتصاب استاندار تسهیل شود.

وی از بررسی بیش از یک ماهه مجمع نمایندگان برای معرفی افراد شایسته خبر داد و تصریح کرد: کار مجمع به پایان رسیده و وزیر کشور مختار است تا از لیست یا خارج از لیست گزینه نهایی را معرفی کند./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال