امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۳۰ AM

مازندران میزبان دو رویداد کشوری در رشته شنا

مسابقات شنا+عبارت
    -     کد خبر: 65013
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۱۷|۰۹:۳۵
مازندران در هفته دفاع مقدس، میزبان ۲ رویداد مهم کشوری شنا خواهد بود.

عبارت: سید مهرداد یعقوبی سرپرست هیات شنا، شیرجه و واترپلو مازندران گفت: مسابقات شنای آب‌های آزاد قهرمانی کشور، جام شروعی دوباره به مناسبت هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت شهید شاخص ورزش کشور حسن فقیهی جویباری، ۲۲ شهریور در دو رده سنی زیر ۲۰ سال و بالای ۲۰ سال و مسابقات شنای آب‌های آزاد بزرگسالان کشور، ۲۹ شهریور در حوضچه کپورچال شهرستان نوشهر برگزار می‌شود.

او افزود: شناگران در مسابقات جام شروعی دوباره در رده سنی ۱۴ تا ۲۰ سال به مسافت ۳ کیلومتر و در رده سنی بالای ۲۰ سال به مسافت ۵ کیلومتر در دریای مازندران باهم رقابت می‌کنند.

یعقوبی گفت: مسابقات جام بزرگسالان هم در رده‌های سنی ۲۵ تا ۲۹ سال، ۳۰ تا ۳۴ سال، ۳۵ تا ۳۹ سال،۴۰ تا ۴۴ سال به مسافت ۲ کیلومتر و در رده‌های سنی ۴۵ تا ۴۹ سال، ۵۰ تا ۵۴ سال، ۵۵ تا ۵۹ سال به مسافت ۱/۵ کیلومتر و در رده‌های سنی ۶۰ تا ۶۴ سال، ۶۵ تا ۶۹ سال و ۷۰ سال به بالا به مسافت یک کیلومتر برپا خواهد شد.

او افزود: در این مسابقات شناگران از همه استان‌های سراسر کشور و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به رقابت می‌پردازند و به نفرات اول تا سوم هر رده سنی مدال، حکم قهرمانی و به تیم‌های برتر اول تا سوم جام قهرمانی اهداء می‌شود.

گفت: مازندران به دلیل داشتن دریا و به خصوص استعداد‌های خوب می‌تواند قطب اصلی شنای آب‌های آزاد کشور باشد و به همین دلیل ایجاد پایگاه‌های شنای آب‌های آزاد در ۱۰ نقطه از سواحل استان در دستور کار هیات قرار دارد.

سرپرست هیات شنای مازندران افزود: شهرستان نوشهر اکنون تنها شهرستانی است که در بخش شنای آب‌های آزاد در سطح استان و کشور فعالیت چشمگیر و قابل تحسینی دارد و خوشبختانه فدراسیون شنا نیز نگاه ویژه‌ای به مازندران دارد که قصدمان این است تا شهرستان‌هایی همانند بهشهر، بابلسر، فریدونکنار، تنکابن نیز با توجه به موقعیت و ظرفیت‌های موجود به عنوان قطب‌های جدید شنای آب‌های آرام در سطح استان و کشور معرفی شوند./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال