امروز : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۳۰ AM

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در مازندران برگزار نمی‌شود

اربعین+عبارت
    -     کد خبر: 65115
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۲|۱۰:۰۵
سرویس :
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران گفت که امسال آیین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از سوی موکب‌داران در مناطق شهری و روستایی استان با توجه به همه‌گیری کرونا ویروس برگزار نمی‌شود.

عبارت: محمدحسن اصغری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پارسال با توجه به شیوع کرونا و ممنوعیت سفر زائران به کشور عراق، برنامه پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی با حضور موکب‌داران در مازندران برگزار شد که امسال این آیین معنوی به دلیل اوج گیری مجدد کرونا در استان برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد : به هیچ عنوان عزاداری را که منجر به شیوع کرونا ویروس شود نمی پذیریم و برگزار نخواهیم کرد و تابع مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ویروس هستیم.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران بابیان اینکه امسال محدودیت‌های کرونایی در سفر به کشور عراق برای شرکت در آیین اربعین حسینی افزایش یافته است، گفت: سهمیه در نظر گرفته شده برای مازندران برای سفر به کشورعراق ۲۸۰ نفر و هشت موکب است که این افراد هم برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین به عراق سفر خواهند کرد.

وی اضافه کرد: زمان اعزام زائران اربعین حسینی در سه روز از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ شهریور به صورت هوایی انجام خواهد شد و جا به جایی کالا از فرودگاه‌های ایران و عراق از سوی زائران برای مدیریت مقابله با کرونا ممنوع است.

اصغری گفت : زائرانی که در آیین اربعین حسینی شرکت خواهند کرد در زمان رفت یا برگشت از فرودگاه، به هیچ عنوان نذورات به همراه نخواهند داشت.

وی با میانگین هزینه سفر یک زائر اربعین از مازندران به کشور عراق را بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و افزود : ویزای زائران اربعین به صورت گروهی نیست و زائران تا قبل از اعزام باید هر دو دُز واکسن را تزریق کرده و تست کرونا را انجام داده باشند.

مازندران از استان‌های پیشرو در اعزام زائر برای شرکت در اربعین حسینی طی سال‌های گذشته بود به گونه‌ای که سال ۹۸ دستکم ۱۵۰ هزار مازندرانی برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی در کشور عراق نام‌نویسی و به همراه ۳۴۳ پزشک، پرستار و کارشناس بهداشت به عراق عزیمت کرده بودند.

پارسال هم به دلیل شیوع کرونا، اعزام زائران از مازندران و دیگر استان‌های کشور به عراق برای شرکت در آیین اربعین حسینی ممنوع بود و آیین جاماندگان اربعین در شهرستان‌های مازندران برگزار شد./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال