امروز : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۴۷ AM

اتصال تمامی مدارس روستایی مازندران به اینترنت رایگان پرسرعت

اینترنت+عبارت
    -     کد خبر: 65149
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳|۰۹:۳۳
مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با بیان اینکه تمامی مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت رایگان متصل شده است، گفت: بیش از ۲۰۰ مدرسه شهری به فیبر نوری و سرویس ftth با سرعت ۲۰۰مگابیت بر ثانیه متصل شدند.

عبارت: رسول علی‌اصغرپور درباره مهمترین اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ شرکت مخابرات مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: اینترنت ۲۵ روستا از طریق فیبر نوری اتصال شد که اقدام بسیار خوبی بوده است.

وی با اشاره به افزایش پهنای باند کافوهای نوری و مراکز روستایی از ۴ تا ۲۰ برابر، افزود: راه‌اندازی اینترنت فورجی همراه اول در ۲۶ سایت جدید نیز از جمله اقدامات دیگر این شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با اعلام اینکه تکنولوژی اینترنت همراه اول در ۱۳۰ سایت از تریجی به فورجی ارتقا یافت، تصریح کرد: رینگ فیبر پروتکشن غرب استان در دو مسیر عباس‌آباد-رامسر و عباس‌آباد-کلاردشت در مجموع به‌طول ۴۰ کیلومتر انجام شد.

علی‌اصغرپور یادآور شد: از دیگر پروژه‌ها می‌توان به اجرای فیبر منطقه دودانگه ساری به طول ۴۵ کیلومتر اشاره کرد و افزود: همچنین پروژه فیبر زیرآب به لاجیم به طول ۵۰ کیلومتر آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت رایگان متصل شده است، خاطرنشان کرد: اتصال بیش از ۲۰۰ مدرسه شهری به فیبر نوری و سرویس ftth با سرعت ۲۰۰مگابیت بر ثانیه نیز انجام شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با نگرانی از سرقت‌ کابل‌های مخابراتی در مازندرانی و هزینه بالایی به این شرکت تحمیل می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر بحث سرقت‌ها نبود طی دو سال گذشته می‌توانستیم دست‌کم ۱۰۰ روستای دیگر را به فیبر نوری متصل کنیم./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال