امروز : شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۳۳ AM
شوک / ۲۳۱
بسته خبری ویژه حوادث؛

قتل مشکوک دختر دوستدار حیوانات در مازندران / مرگ دلخراش کودک ۳ ساله جویباری در خیابان / کلاهبرداری میلیاردی با رمالی در بهشهر / ماجرای عجیب مرگ یک کوهنورد در دماوند

شوک+عبارت
    -     کد خبر: 65166
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳|۱۲:۲۴
شوک نام بسته خبری ویژه حوادث در عبارت است که به صورت یک روز در میان در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار می گیرد. شما نیز می توانید با ارسال تصاویر و اخبار خود سهمی در تولید محتوای این بسته خبری داشته باشید.


ماجرای عجیب مرگ یک کوهنورد در دماوند

جمشید نیک زاد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل گفت: خبر مفقود شدن اکبر – ط کوهنورد ۶۵ ساله مشهدی که برای صعود به دماوند رفته بود در تاریخ ۱۴ شهریور اعلام و گروه امداد و نجات کوهستان رینه بلافاصله به منطقه اعلام شد.

او افزود: این گروه تا ۱۵ شهریور جستجو برای یافتن نشانه ای از این کوهنورد را در ضلع غربی دماوند آغاز کردند و تا قله نیز ادامه دادند اما به نتیحه نرسیدند وب ه پایگاه بازگشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل ادامه داد: یک گروه چهار نفره امداد و کوهستان از ۱۶تا ۱۷ شهریور به یال غربی اعزام و جستجو ها را ادامه دادند  اما جستجو برای یافتن نشانه‌ای از این کوهنورد توسط آنها نیز به نتیجه نرسید.

نیک زاد با بیان اینکه کوهنوردان حاضر در منطقه در روز ۱۸ شهریور اعلام کردند این فرد را در ضلع شمالی دیده اند، گفت: یک تیم چهار نفره اینبار به یال شمالی دماوند اعزام شد و تا ارتفاع ۳۹۰۰ متری صعود و فرد مذکور را در ضلع غربی مشاهده کردند.

او افزود: پس از جمع آوری اطلاعات مشخص شد فردی در ارتفاع ۵۱۰۰ متر ضلع غربی سقوط کرده است و هیچ‌گونه علائم حیاتی ندارد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل ادامه داد تیم امداد و نجات کوهستان پایگاه رینه در تاریخ ۱۹ شهریور اینبار به ضلع غربی اعزام و پس از صعود به ارتفاع ۵۱۷۰ متری به همراه عوامل بومی منطقه ، جسد این کوهنورد را پیدا و به پایین منتقل کردند.

 


زمین خواران اموال وقفی در چنگ قانون

سرهنگ سید موسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی مازندران گفت:در پی اعلام نماینده اداره اوقاف شهرستان بابل مبنی بر تصرف در بخشی از اراضی اوقافی بخش بندپی شرقی آن شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او افزود: ماموران با انجام بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی، متهمان را که اقدام به دیوارکشی و تصرف زمین‌ها کرده بودند، شناسایی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی، با همکاری ماموران انتظامی دیوار کشی‌ها و بنا‌های ایجاد شده در این زمین‌ها تخریب شد.

سرهنگ حسینی از آزادسازی ۵۰ هزار متر از زمین‌های کشاورزی موقوفه در این عملیات خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش زمین‌های رهاسازی شده را بالغ بر یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه در این خصوص ۱۵ پرونده قضائی تشکیل شد و افراد فرصت طلب دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شدند، ادامه داد: هرگونه تصرف و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در زمین‌های کشاورزی جرم محسوب شده و با افراد فرصت طلب نیز برخورد خواهد شد.

 


کلاهبرداری میلیاردی با رمالی در بهشهر

سرهنگ حسن عنایتی گنجی فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر این که فردی با رمالی و سوء استفاده از اعتماد شهروندان اقدام به کلاهبردای می‌کند موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی از مالباخته دریافتند زنی رمال پس از جلب اعتماد مالباخته، طلاجات او را به ارزش ۸ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر گفت: متهم در تحقیقات پلیس به کلاهبرداری ۸ میلیارد ریالی از طریق رمالی و فالگیری اقرار کرد.

سرهنگ عنایتی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمه و تحویل وی به مرجع قضائی، گفت: امروزه با توجه به این که بهترین مشاوران را در حوزه خانواده در جامعه داریم، دیگر نیازی به رمالی و پیشگویی نیست چرا که کارشناسان امر می‌توانند این مشکلات را به خوبی درک و حل کنند.

 


دستگیری شرور سابقه دار در نوشهر

سرهنگ اکبر درویشی فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر وقوع نزاع، درگیری و ایجاد ناامنی و همچنین ایجاد مزاحمت برای شهروندان از سوی اراذل و اوباش، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

او افزود: با اقدامات اطلاعاتی، محل اختفای متهم که به واسطه درگیری، جلب و چاقوکشی و همچنین ارعاب شهروندان تحت تعقیب پلیس بود، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی نوشهرگفت: متهم در تحقیقات پلیسی به جرم خود اعتراف کرد که در این خصوص پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ درویشی ضمن هشدار به مخلان نظم و امنیت عمومی، گفت: پلیس هرگز اجازه نخواهد داد افراد شرور و اوباش با قدرت پوشالی خود، امنیت و آرامش شهروندان را مختل کنند و قطعاً با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند شد.

 


کشف و ضبط سلاح‌های شکاری در مازندران

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد:ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان طی یک هفته گذشته حین گشت وکنترل درشهر‌های نوشهر، فریدونکنار، نور، آمل وبابل شکارچیان غیرمجاز را به همراه ۲۷ قبضه سلاح شکاری، مقداری گوشت مرال و لاشه چندپرنده دستگیر کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست نوشهر طی گشت‌های فصل گاوبانکی در منطقه کلیک واقع در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی یک شکارچی غیر مجاز به همراه ۱ قبضه سلاح شکاری و مقداری گوشت مرال دستگیر کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست فریدونکنار حین گشت زنی درحوزه استحفاظی ازشکارچیان غیرمجاز ۲ قبضه سلاح شکاری کشف وضبط کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست نور (سرمحیط بانی بلده) حین گشت وکنترل درمنطقه سیاسنگ دوشکارچی غیرمجاز را به همراه ۲قبضه سلاح شکاری وتعداد زیاد فشنگ دستگیر و درادامه ماموران حین گشت زنی در رودخانه بلده ازیک صیادغیرمجاز یک دستگاه لنسر کشف وضبط کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل طی چند روز حین گشت وکنترل درحوزه استحفاظی (منطقه دابودشت ونمارستاق روستای سوآ محور هراز) ۱۵ شکارچی غیرمجاز رابه همراه ۱۴ قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

ماموران حفاظت محیط‌زیست آمل درماموریت دیگری حین گشت زنی درمنطقه کوهستانی پنجاب این شهرستان یک صیاد غیرمجاز رابه همراه یک رشته تور ماهیگیری سالیک دستگیر کردند.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست بابل (محیط بانی بندپی شرقی) حین گشت وکنترل در حوزه استحفاظی از شکارچیان غیرمجاز ۸ قبضه سلاح شکاری کشف وضبط کردند.

متخلفان باتشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

 


کشف ۲۷ هزار نخ سیگار قاچاق از داخل پژو

سرهنگ محمود کلوانی فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه گفت: با توجه به ورود بی‌رویه کالای قاچاق از استان‌های همجوار، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار پلیس آگاهی قرارگرفت.

او افزود: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در ایست و بازرسی محور مواصلاتی به یک دستگاه خودرو پژو که به سمت مازندران در حرکت بود، مشکوک و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، تعداد ۱۳۷ باکس (۲۷ هزار و ۴۰۰) سیگار خارجی قاچاق کشف شد، گفت: متهمان پرونده به همراه اقلام کشف شده به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

سرهنگ کلوانی افزود: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۶۸۵ میلیون ریال برآورد کردند.

 


بر باد رفتن رویای گنج در شرق مازندران

سرهنگ محمدرضا کردان فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی مازندران گفت: میراث‌بان افتخاری با ارسال خبری از در خصوص حمل و نگهداری دستگاه فلزیاب توسط شخصی باهویت معلوم، بلافاصله موضوع در دستور کار یگان حفاظت شهرستان قرار گرفت.

او افزود: این مأموران پس از اخذ دستور از مقام قضایی در یک عملیات مشترک به همراه عوامل انتظامی شهرستان در قالب ایست و بازرسی، توانستند سه نفر را دستگیر کنند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی مازندران گفت: در بازدید از خودروی این شخص، یک دستگاه فلزیاب به همراه تمامی متعلقات و تعدادی اشیای تاریخی فرهنگی کشف و ضبط شد.

 

 

قتل مشکوک دختر دوستدار حیوانات در مازندران

با شکایت مرد میانسال، تحقیقات به دستور بازپرس سهرابی برای یافتن دختر جوان آغاز شد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد دختر جوان مباشری به‌نام هرمز دارد که در غیاب وی کارهای مربوط به ویلای شمال را انجام می‌داده است.
هرمز برای تحقیقات به اداره آگاهی احضار شد و مرد جوان گفت: من خودم زمین کشاورزی دارم و در کنارش امورات مربوط به ویلای خانم جوان را هم انجام می‌دادم. چند روز قبل خانم با من تماس گرفت و گفت قرار است به شمال بیاید اما دیگر با من تماس نگرفت و از او خبر ندارم.
در حالی که هرمز چنین ادعایی داشت، تیم جنایی راهی ویلای دختر جوان شدند تا رد و سرنخی از او به‌دست بیاورند. اما در بازرسی از ویلا هیچ رد و سرنخی از دختر جوان به‌دست نیامد.


در ادامه تحقیقات تیم‌جنایی به مدارکی رسیدند که نشان می‌داد هرمز واقعیت را بیان نکرده و احتمال دست داشتن او در این پرونده بیشتر شد.

در بررسی‌های میدانی مشخص شد که آخرین بار دختر جوان سوار بر خودروی هرمز در شمال دیده شده است. همچنین بررسی تماس‌های تلفنی وی نشان داد که روز حادثه با هم تماس تلفنی داشته‌اند در حالی که مرد ۴۰ ساله در تحقیقات عنوان کرده بود که اصلاً از دختر جوان خبر ندارد. با کنار هم قرار دادن این اطلاعات، پازل ناپدید شدن دختر جوان کم کم کامل شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که مباشر جوان در این ماجرا نقش دارد.
بدین ترتیب به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی پایتخت، هرمز بازداشت و برای تحقیقات به پایتخت منتقل شد.
مرد جوان که قصه‌سازی و کتمان حقیقت را بی‌فایده می‌دید در نهایت پس از گذشت ۲۱ روز از جنایت، راز آن را برملا کرد.
او گفت: از زمانی که بهنوش ویلایش را خرید من کارهای ویلا را انجام می‌دادم و هیچ مشکلی هم نبود. تا اینکه روز حادثه او سوار خودروام شد تا برای خرید وسایل باغ برویم. ناگهان در کنار جاده سگی زخمی را دیدیم که روی زمین افتاده بود. بهنوش از من خواست ماشین را نگه دارم و سگ زخمی را سوار خودروام کنم تا آن را به ویلا انتقال دهیم. اما من اعتراض کردم، گفتم در این وضعیت کرونا یک سگ زخمی ممکن است بیماری داشته باشد و ما را گرفتار کند چرا باید آن را سوار خودروام کنم. سر همین مسأله باهم بحثمان شد و بهنوش ناگهان شروع به فحاشی کرد. من که خیلی ناراحت شده بودم سعی کردم او را آرام کنم به همین خاطر دستم را روی دهانش گذاشتم. اما متوجه شدم که دیگر نفس نمی‌کشد و مرده است خیلی ترسیده بودم. جسد را به داخل ویلا انتقال دادم و در همان حیاط ویلا دفن کردم.

با اعترافات مرد جوان باتوجه به اینکه جنایت در مازندران رخ داده بود، به دستور بازپرس جنایی پرونده با قرار عدم صلاحیت برای کشف جسد، رسیدگی قضایی و تحقیقات بیشتر به دادسرای محل قتل فرستاده شد.

سرهنگ کردان گفت: افراد دستگیرشده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

 

 

مرگ دلخراش کودک 3 ساله جویباری در خیابان

کودک جویباری بر اثر پرت شدن از موتورسیکلت و برخورد با خودرو در کوهی خیل به کام مرگ فرو رفت. رئیس هلال احمر شهرستان جویبار گفت: گیر کردن چادر راکب بین چرخ‌های موتورسیکلت، صبح امروز در جاده لاریم به کوهی خیل این شهرستان، موجب پرت شدن کودک 3 ساله به عرض خیابان و تصادف با یک دستگاه خودروی سواری شد.

صابری با بیان اینکه کودک در دم جان باخت از راکبان موتورسیکلت خواست: حین تردد از کلاه ایمنی استفاده کنند.

 ۲۵ هزار دستگاه موتورسیکلت در شهرستان جویبار ساماندهی شده اند.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال