امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۳۰ AM

پوشش رایگان ۸۰ درصد از بیمه‌شدگان سلامت در مازندران

ظفرمند+عبارت
    -     کد خبر: 65169
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۳|۱۳:۱۲
مدیرکل بیمه سلامت مازندران از پوشش رایگان ۸۰ درصد از بیمه‌شدگان استان خبر داد.

عبارت: دکتر ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: بیش از ۸۰ درصد از بیمه‌شدگان استان به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که اعتبار بیمه ای این بیمه شدگان در بحران کرونایی از سوی سازمان بیمه سلامت تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید شد تا دغدغه‌ای در این مورد نداشته باشند.

او افزود: در شرایط سخت کرونایی کشور بیمه‌ها تلاش کردند تا در کنار مردم و ببیمه شدگان با تمام توان بایستند و در این راستا و در بازه زمانی تعطیلات کرونایی اخیر، نزدیک به ۳۸۰ نفر در استان بدون مراجعه حضوری و از طریق تلفن یا فضای مجازی حتی در ساعات غیر اداری و نیمه شب و در روی تخت بیمارستان، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: طی هماهنگی با مراکز درمانی و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد در این مدت مقرر شد تا هیچ بیماری را به بهانه نداشتن اعتبار بیمه‌ای از دریافت خدمات درمانی مورد نیاز محروم نکنند، بلکه در این خصوص با دریافت کد ملی از افراد از طریق تماس تلفنی با بیمه سلامت، اعتبار بیمه‌ای آن‌ها تمدید شود.

او افزود: افرادی که تحت پوشش رایگان بیمه‌ای بیمه سلامت قرار دارند (صندوق‌های بیمه روستایی و بیمه سلامت همگانی) تا پایان شهریور ماه، با مراجعه به سامانه شهروندی از طریق نشانی: https://eservices.ihio.gov.ir/esc از آخرین وضعیت بیمه‌ای و از مراجعات درمانی، دارو‌های تجویز شده و ... مطلع شده و نسبت به تمدید اعتبار بیمه‌ای خود اقدام کنند که این سامانه با کد ملی و شماره تلفن همراه فرد قابل دسترسی است.

دکتر ظفرمند گفت: حدود ۴ هزار و ۸۰۰ نفر بیمه شده سلامت با تشخیص کوید ۱۹ (کرونا) در سه ماهه اول سال در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند که بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه‌های آن‌ها به مبلغ ۴۷ میلیارد تومان را پرداخت کرد، که در این شرایط کمک شایانی به مردم بوده است.

او افزود: با توجه به پوشش بیمه سلامت در پزشک خانواده شهری این پزشکان در مراکز ۱۶ ساعته زودتر به داد مردم رسیدند و مسیر‌های سخت تایید برخی از اقلام دارویی را تسهیل کردند.

ظفرمند با تاکید بر لزوم هم‌افزایی در مقابله با کرونا، گفت: بیمه سلامت استان برای پوشش دارویی اختصاصی مورد استفاده در کرونا (رمدسیویر) ۱۰ میلیارد تومان به بیمارستان‌ها پرداخت کرد و با توجه به کمبود تخت بستری، بیماران روزانه با پوشش بیمه‌ای داروی مذکور تحت درمان سرپایی قرار گرفتند.

او افزود: برای تست پی سی آر (pcr) کرونا قبلا ۳۰ درصد هزینه توسط بیمه شده پرداخت می‌شد که الان کل هزینه تعرفه دولتی آن توسط بیمه پرداخت می‌شود. تعرفه خدمت در بخش دولتی و خصوصی با هم تفاوت دارد و بیمه‌شده باید مابه‌التفاوت را در بخش خصوصی پرداخت کند. برای برخی از بیماران صعب‌العلاج نیز بسته حمایتی بیمه‌ای درنظر گرفته شده است./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال