امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۳:۰۲ AM

معاملات بورس مازندران در کانال ۵۰۰ میلیونی

بورس+عبارت
    -     کد خبر: 65192
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۶/۲۵|۱۰:۱۶
معاملات بورس مازندران در هفته ای ریزش شاخص کل، به کانال ۵۰۰ میلیون فقره ای رسید و رشد ۲.۵ برابری در آن ثبت شده است.

عبارت: در هفته ای که شاخص قیمت بورس با ریزش  ۳۷ هزار واحدی مواجه بوده است، حجم معاملات در تالار بورس مازندران رشد بی سابقه ای داشت و به اوج خود در سال جاری رسید.

ثبت ۴۹۶ میلیون معامله در حالی در بورس مازندران ثبت شد که حدود ۹۰ درصد اقدام به سرمایه گذاری و خرید سهام در تالار شیشه ای کرده اند.

علی جعفری مدیر بورس منطقه ای مازندران با بیان اینکه ۴۹۶ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۱۸۳ سهم در بورس استان ثبت شده است، ارزش معاملات را شش هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال ذکر کرد.

وی افزود: ارزش ریالی سهام خریداری شده پنج هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال و ارزش فروش سهام ۷۵۳ میلیارد ریال بوده است و در این هفته سهام شرکت های صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند، صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیمه اتکایی ایرانیان و ریل پرداز نوآفرین بیشترین ارزش معاملات استان را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: ۸۹ درصد از کل سهام مبادله شده در این هفته مربوط به خرید و ۱۱ درصد مربوط به فروش سهام بوده است.

به گزارش بازار طی هفته جاری شاخص قیمت با ۳۷ هزار  ۷۱۰ واحد کاهش نسبت به هفته قبل به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۸ واحد رسید.

هفته قبل نیز در بازار بورس مازندران ۲۷۷ میلیون سهام به ارزش دو هزار و ۴۸۵ میلیاردر یال معامله شد و حجم سرمایه گذاری و معاملات سهام طی هفته جاری در تالار شیشه ای مازندران رشد ۲.۵ برابری نسبت به قبل داشته است./بازار

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال