امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت : ۱:۲۲ AM

هشدار بارش شدید در برخی استان‌ها

پایگاه خبری تحلیلی عبارت
    -     کد خبر: 65374
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۱۱|۰۹:۵۲
سرویس :
سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه کم‌فشار حاره‌ای به کشور از بارندگی شدید طی امروز در جنوب شرق کشور و کاهش ۳ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در اردبیل بارش باران و در برخی مناطق استان‌های مازندران و گلستان بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود.
از روز سه شنبه تا جمعه در سواحل دریای خزر و اردبیل بارش باران  و روند کاهش 3 تا 7 درجه‌ای دما پیش بینی شده است. تا آخر هفته نیز برای شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در برخی ساعات رگبار باران،‌ وزش باد شدید و گاهی رعدوبرق موقتی پیش بینی می‌شود. دریای خزر نیز طی امروز مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل و شرق کرمان در برخی ساعات وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

با ورود سامانه کم‌فشار حاره‌ای از روی اقیانوس هند به دریای عمان و تاثیر آن در جنوب شرق کشور امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و دریای عمان بارندگی شدید و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. آبهای دریای عمان و تنگه هرمز نیز در این مدت مواج بوده و باعث صدور هشدار در سطح قرمز از سوی سازمان هواشناسی شده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال