امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۰۶ PM
نماینده آمل خبر داد:

ممنوعیت تأسیس و اداره مدرسه غیردولتی توسط مسئولان و بستگان درجه یک آنان

رضا حاجی پور+عبارت
    -     کد خبر: 65402
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۱۲|۱۱:۰۲
سرویس : سیاست >> مجلس
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری از تصویب موادی از طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی خبر داد و گفت: براساس مصوبه امروز کمیسیون تاسیس و اداره مدرسه غیردولتی از سوی مسئولان و بستگان درجه یک آنان ممنوع است.

حاجی پور  در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۱۱ مهرماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی ادامه داشت.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست تا ماده 7 این طرح بررسی شد، افزود: براساس مصوبه امروز کمیسیون، تاسیس یا اداره مدرسه یا مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی از سوی کلیه مدیران و معاونان (ستادی، استانی، شهرستان ها، مناطق و نواحی ) اشخاص حقوقی و بستگان درجه یک آنان در زمان تصدی پست و تا یک سال بعد از آن ممنوع شد.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز مکلف به بازنگری در اعطای مجوز و اصلاح آن مطابق این حکم برای کلیه مدارس یا مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی ظرف مدت 6 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون است.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تاکید کرد: متخلفین از این تکلیف به واریز معادل شهریه دریافتی حاصل از فعالیت مدارس یا مراکز مزبور به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور و حسب مورد متناسب با وضعیت شغلی شان به مجازات یک تا سه سال، انفصال موقت از خدمات دولتی و عمومی محکوم می شوند. همچنین اعطای مجوز از سوی وزارت آموزش و پرورش بدون رعایت ضوابط مذکور در این بند در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی و عمومی است./ خانه ملت

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال