امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۳۸ PM
اختصاصی عبارت
نشست خبری رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی استان مازندران برگزار شد؛

انتخاب برند برتر صنایع غذایی مازندران در روز جهانی غذا

گیوه چی+عبارت
    -     کد خبر: 66465
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۱۹|۰۰:۲۴
مهندس گیوه‌چی به تشریح برنامه میان مدت انجمن صنایع غذایی مازندران پرداخت و گفت: مهمترین اولویت ما در میان‌مدت، تشکیل کمیته‌های تخصصی صنایع غذایی با مشارکت تمام صنایع استان است تا مشکلات هر بخش در کمیته تخصصی مربوط به خود بررسی شود.

عبارت-گروه اقتصاد: ظهر امروز نشست خبری مهندس محمدمهدی گیوه‌چی رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران در ساختمان این انجمن برگزار گردید.

وی در این نشست با اشاره به درپیش بودن روز جهانی غذا گفت: انجمن صنفی صنایع غذایی و دارویی در دهه هشتاد با هدف پرکردن حلقه مفقوده میان تولیدکنندگان و مسئولان دولتی تشکیل شد و مقصود آن از ابتدا این بود که راهکاری باشد برای حل مشکلات مشترک در میان واحدهای صنعتی.

گیوه‌چی افزود: بخش دیگر فعالیت‌های این انجمن به تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی بازمی‌گردد. موادی مانند روغن، شکر، شیرخشک و ... که خوشبخانه در مدت اخیر کارهای خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران در ادامه با اشاره به نیاز به تزریق رویکرد و نگاه نو به این مجموعه اظهار کرد: در یک سال اخیر ما برنامه‌های اجرایی خود را به 3 بخش کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تقسیم کردیم تا بتوانیم هرچه بهتر برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی نماییم.

وی بیان کرد: از جمله برنامه‌های کوتاه مدت می‌توان به برگزاری روز جهانی شیر، تدوین تقویم انجمن غذایی و برگزاری جشن روز جهانی غذا اشاره کرد؛ البته گفتنی است که در سال گذشته به دلیل بحران همه‌گیری کرونا نتوانستیم جشن روز جهانی غذا را برگزار نماییم اما امسال با برگزاری یک برنامه باشکوه جبران آن اتفاق را خواهیم کرد.

او انتخاب برند برتر صنایع غذایی مازندران و همچنین برگزیدن کارشناس برتر این صنایع را از جمله برنامه‌های روز جهانی غذا در مازندران عنوان کرد.

مهندس گیوه‌چی در ادامه به تشریح برنامه میان مدت انجمن صنایع غذایی مازندران پرداخت و گفت: مهمترین اولویت ما در میان‌مدت، تشکیل کمیته‌های تخصصی صنایع غذایی با مشارکت تمام صنایع استان است تا مشکلات هر بخش در کمیته تخصصی مربوط به خود بررسی شود.

وی افزود: نخستین کمیته نیز کمیته تخصصی لبنیات بود که اولین جلسه آن هفته گذشته برگزار شد و انشالله ظرف 4 ماه آینده تکلیف دیگر کمیته‌ها نیز مشخص می‌شود.

رئیس انجمن صنایع غذایی استان با اشاره به وسعت استان مازندران و پراکندگی واحدهای صنعتی در این منطقه اظهار کرد: به دلیل معضلاتی که وجود دارد ما استان مازندران را به 4 منطقه تقسیم کردیم تا مشکلات را به صورت منطقه‌ای بررسی کنیم و واحد تولیدی را از قلم نیندازیم.

گیوه‌چی همچنین به نقش مهم صنایع غذایی در سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: در همین راستا یکی از برنامه‌های بلند مدت ما این است که بتوانیم دست‌کم به عنوان کارشناس در تصمیمات استانی مربوط به خودمان نقش ایفا کنیم. مثلا موضوعات مرتبط با تعزیرات و بهداشت. مطمئن هستم که اگر تعامل میان انجمن و دستگاه‌های مربوطه برقرار شود، شرایط به مراتب بهتر از اکنون خواهد شد.

او در ادامه از 24 مهر و جزئیات برگزاری جشن روز جهانی غذا در مازندران گفت و تصریح کرد: اولویت مراسم این است که این روز را به عنوان سمبل غذا و سلامت در مردم نهادینه کنیم و گامی در جهت اعتمادسازی بین مردم و غذاهای صنعتی برداریم.

رئیس انجمن صنایع غذایی مازندران در انتها افزود: در این مراسم که به علت رعایت پروتکل‌ها با نیمی از ظرفیت در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی مازندران برگزار خواهد شد برنامه‌های متنوعی به اجرا درخواهد آمد؛ از جمله اهدای لوح به نفرات برگزیده، اجرای موسیقی، برنامه‌های کمدی و ... که البته از طریق لایو اینستاگرام برای عموم قابل مشاهده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال