امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۵۱ PM

واکسیناسیون در مازندران از مرز ۲ میلیون و پانصد هزار نفر گذشت

واکسن+واکسیناسیون+کرونا+عبارت
    -     کد خبر: 66473
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۱۹|۰۰:۴۸
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:تقریباً کل واکسن هایی که تزریق شده دو میلیون و ۵۱۴ هزار و ۹۳۰ دوز بوده که این رقم غیر از شهر بابل می باشد.

عبارت: واکسیناسیون در استان مازندران شتاب خوبی گرفته است. افزایش تعداد مراکز تجمیعی از یک سو و وجود انواع واکسن های داخلی و خارجی از سوی دیگر باعث شده اند تا روند واکسیناسیون جمعیت تحت پوشش دانشگاه  عوم پزشکی مازندران با سرعت قابل قبولی انجام شود. آمارهای موجود حکایت از آن دارند که اکنون مازندران در میان استان های پیش رو در امر واکسیناسیون  محسوب می شود.

برخلاف ماه های گذشته که کمبود واکسن وضعیت واکسیناسیون را با مشکلاتی روبرو کرده بود، تدابیر اتخاذ شده از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باعث شده تا چرخ واکسیناسیون این روزها روانتر به حرکت درآید. اکنون بنا بر آمارهای موجود طی هفته گذشته تعداد افرادی که واکسن کرونا را درایفت کرده بودند در استان مازندران به مرز دو میلیون نفر رسید.

 قاسم اویس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وضعیت واکسیناسیون در استان مازندران در توزیع  اخیر را رو به  افزایش دانسته و گفت:تقریباً کل واکسن هایی که تزریق شده دو میلیون و ۵۱۴ هزار و ۹۳۰ دوز بوده که  این رقم غیر از شهر بابل می باشد.

وی ادامه داد: جمعیت تحت پوشش دانشگاه  علوم پزشکی مازندران در نوبت اول یک میلیون و ۷۸۱ هزار و ۵۸۷ نفر واکسن دریافت کرده اند و تقریبا ۷۳۴ هزار نفر هر ۲ دو نوبت را تزریق کردند .

اویس گفت:با توجه به این آمارها  حدود ۷۷ درصد در مازندران نوبت اول و ۳۲ درصد نوبت دوم را بدون احتساب شهر بابل واکسن دریافت کرده اند. در پوشش اول در هر دو نوبت در سطح کشور جزو استان های مطرح هستیم./ایلنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال