امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۳:۴۷ PM

صدای پای موج ششم کرونا در مازندران شنیده شد / بستری ۹۳ بیمار تازه مبتلا در شبانه روز گذشته

کرونا+عبارت
    -     کد خبر: 66501
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۱|۰۸:۴۷
۹۳ بیمار تازه مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند.

عبارت: ۹۳ بیمار تازه مبتلا به کرونا امروز در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند و ۳ بیمار نیز در این مدت جان خود را از دست داده اند.

فوت ۳ بیمار کرونایی در حوزه مازندران

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به بستری ۷۵ بیمار جدید کرونایی در مراکز تحت پوشش این دانشگاه، از ترخیص ۵۴ نفر با بهبودی نسبی در همین مدت خبر داد.

او با بیان اینکه ۶۵ بیمار کرونایی با وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تحت درمان‌های تخصصی و تنفسی قرار دارند افزود: امروز ۳ مازندرانی در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران جان باختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۳۰۲ بیمار کرونایی هم اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند.

دکتر موسوی به دو برابر شدن تعداد بیماران کرونایی، چند روز اخیر در مازندران در سایه توجهی و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی اشاره کرد و نسبت به صدا درآمدن زنگ خطر موج ششم کرونا در استان هشدار داد.

روز بدون فوت کرونایی در حوزه بابل

دکتر سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: با پذیرش و بستری شدن ۱۸ بیمار تازه مبتلا به کرونا، شبانه روز گذشته در چهار بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه، شمار بستری شدگان این بیماری به ۹۴ نفر رسید.

او همچنین تعداد بیماران بدحال کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل را ۱۴ نفر اعلام کرد و افزود: در این مدت نیز ۱۵ بیمار با بهبودی نسبی برای گذراندن بقیه مراحل درمانی خود (قرنطینه خانگی) مرخص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: هیچ مورد فوت کرونایی در چهار بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه امروز ثبت نشده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال