امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱۲:۱۲ AM

حباب قیمت برنج در بازار مازندران شکسته شد

برنج+عبارت
    -     کد خبر: 66830
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۸/۴|۱۹:۱۲
جعفریان، رئیس اتحادیه شالیکوبی داران مازندران با بیان اینکه حباب قیمتی در بازار برنج شکسته شد، گفت: انواع برنج در شالیکوبی‌ها تا پنج هزار تومان کاهش قیمت دارند.

عبارت: سیدتقی جعفریان با بیان اینکه حباب قیمتی در بازار برنج فروکش کرد و شکسته شد، افزود: برداشته شدن ممنوعیت واردات برنج از جمله دلایل فروکش کردن حباب قیمتی در بازار برنج است.

وی با اظهار اینکه اگر دولت حمایت کند و ارز را پایین بیاورد تاثیر بسزایی در کاهش قیمت ها خواهد داشت، گفت: در حال حاضر شرایط بازار برنج راکد است.

رئیس اتحادیه شالیکوبی داران مازندران درباره قیمت برنج گفت: انواع مختلف برنج حدود سه تا پنچ هزار تومان در شالیکوبی ها کاهش پیدا کرده است.

جعفریان به موضوع تخلیط برنج اشاره و اضافه کرد: حدود ۱۰۰ تن برنج خارجی به بازار بابل وارد و تخلیط می شود و این محموله ها در برنج های داخلی و با کیفیت مانند فجر قاطی و تخلیط می شود.

وی با اظهار اینکه تخلیط برنج توسط بازاریان و واسطه ها صورت می گیرد، آن را اقدامی ناپسند دانست و گفت: این مسئله تولید داخلی را ضربه می زند.

رئیس اتحادیه شالیکوبی داران مازندران با اشاره به رکود کار شالیکوبی ها گفت: در حال حاضر شالیکوبی ها با نیمی از ظرفیت فعالیت می کنند و شرایطشان خوب نیست./بازار

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال