امروز : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۱:۲۴ AM

سهم مازندران در طرح جهش تولید مسکن چند واحد است؟

خانه + مسکن+عبارت
    -     کد خبر: 66862
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۸/۵|۱۲:۵۳
رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: در مازندران از محل طرح جهش مسکن ۳۸ هزار واحد ساخته می‌شود.

عبارت: غلامرضا شریعتی اندراتی‌ با بیان اینکه در طرح جهش تولید مسکن، بر اساس برنامه یک میلیون واحد مسکن در کشور باید ساخته شود، اظهار داشت: سهم مازندران در این طرح 38 هزار واحد است که به استان ابلاغ شد تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی از برآورد سهم‌بری هر شهرستان استان بر اساس دستورالعمل این طرح خبر داد و گفت: در طرح جهش مسکن هر ساله باید یک میلیون واحد ساخته شود که در مازندران نیز هر سال 38 هزار واحد ساخته می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اجرای طرح جهش تولید مسکن را چهارساله اعلام و تصریح کرد: در این طرح در مدت 4 سال 4 میلیون واحد مسکن ساخته می‌شود تا عقب ماندگی کشور در این بخش جبران و همیهنان صاحب خانه شوند.

 شریعتی با اشاره به اینکه نام نویسی از متقاضیان واجد شرایط متقاضی مسکن این طرح نیز در مازندران آغاز شد، افزود: برای ساخت 38 هزار واحد در استان به هزار و 500 هکتار زمین نیاز است و برای تامین آن، در شهرستانها فرمانداران و شهرداران در حال شناسایی زمینها هستند‌.

نماینده مردم حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه با اعلام این خبر که مرحله نخست ثبت نام از متقاضیان از یک ماه پیش آغاز شده، خاطر نشان کرد: در این طرح افراد فاقد مسکن، افرادی که از تسهیلات مسکن استفاده نکردند، افراد متاهل و سرپرست خانوار، افراد معلول و بانوان سرپرست خانوار صاحب خانه می‌شوند.

شریعتی یادآور شد: در این طرح به صورت خودمالکی نیز اجرایی می‌شود و افرادی که زمین دارند، از تسهیلات این بخش می‌توانند برای ساخت مسکن طرح جهش استفاده کنند./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال