امروز : پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۲:۲۰ AM

سویه امیکرون هنوز به مازندران نرسیده است

کرونا+عبارت
    -     کد خبر: 67744
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۰/۹/۱۴|۲۰:۰۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هنوز سویه جدید کرونا در استان مشاهده نشده است، خواستار توجه ویژه به پروتکل های بهداشتی شد.

عبارت: سید عباس موسوی ظهر شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه هنوز ابتلای به سویه جدید کرونا به نام امیکرون در استان گزارش و مشاهده نشده است، جهش این ویروس را بسیار بالا ذکر کرد و خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مهار این بیماری شد.

وی با انتقاد از روند کاهشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان، عادی انگاری را سبب اوج گرفتن بیماری دانست و گفت: در حال حاضر وضعیت سه شهرستان نور، گلوگاه و رامسر زرد و بقیه شهرها آبی است.

موسوی با اظهار اینکه ۸۰ درصد دانش آموزان واکسن خود را کامل دریافت کردند، شمار دانش آموزان بالای ۱۲ سال را ۲۱۲ هزار نفر بیان کرد و گفت: ۹۶ درصد نیز دوز اول واکسن را تزریق کردند.

ناصر عمادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با بیان اینکه ۱۰ درصد از سالمندان دوز سوم واکسن را دریافت کردند، افزود: در مجموع ۷۲ درصد از جمعیت تحت پوشش دوز کامل واکسن را تزریق کردند.

وی با اظهار اینکه باید به سلامت دانش آموزان در مدارس توجه شود، افزود: از نظر واکسن کمبودی در استان وجود ندارد و از واکسن نزده‌ها تقاضا می‌شود نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند./مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال