امروز : سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت : ۹:۰۰ PM
یادداشت عبارت

نجات غریق؛ از مسئله محوری تا بی‌برنامگی در مازندران!

ایرج نیازآذری؛ روزنامه‌نگار و‌فعال وفرهنگی و‌اجتماعی
    -     کد خبر: 68706
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۱/۱۴|۱۷:۱۵

عبارت - ایرج نیازآذری: ازحامد رهی دوست خوبم و فعال رسانه‌ای و‌فمجازی که اخبار  شهرستان‌بابلسر را بادقت وسرعت پوشش می‌دهد پرسیدم نتیجه دستور استاندار و حضورمیدانی امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه بابلسر در جریان کشف جسد کودک هفت ساله وارمینی در ساحل بابلسر چه تاثیری داشت حال آنکه موضوع نجات غریق یک امر تخصصی و حرفه ای است و مریوط به هیات نجات غریق می باشد گفت: باعث هماهنگی تامین قایق و‌غواص و دلگرمی خانواده  جان.باخته شدند!
در نگاه انسانی و عاطفی هر گونه ابراز احساساتی در غم و شادی هموطنان و همشهریان امری پسندیده و‌قابل احترام است بویژه آنکه حادثه تلخی برای مسافری پیش آید که البته رسم جوانمردی  رسیدگی به دغدغه مهمان است.
قصه پر غصه غریقان در دریا مثل کشته شدگان حوادث جاده ای  نشان از بی‌توجهی جامعه به ایمنی و رعایت هشدارهای پلیس دارد که لازم است از طریق فرهنگ سازی و اعمال شدید قانون از میزان آسیب ها کاسته شود اما حاکمیت هم وظایفی دارد که بایدبدان پرداخته شود.
غرق شدن مسافران در دریا یکی از مسائل تکراری استان مازندران است که محتاج مدیریت پایدار امداد ونجات می باشد و بجای حضور میدانی مسوولان غیر تخصصی بهتر است امکانات حرفه ای ، نیازمندی هاو مطالبات هیات نجات غریق استان‌تامین شود. 
تا زمانی که موضوع نجات غریق و امداد و‌نجات به عنوان مسئله مهم مدیریتی استان تلقی نگردد برایش برنامه ریزی و تامین اعتبار صورت نمی گیردو به عنوان کم کاری و ترک فعل مدیران استانی به پایتخت کشیده می شود تاجاییکه غواصان و ناجیان غریق اخیرا برای دریافت حق‌الزحمه معوقه خود به رییس جمهور متوسل شدند که ظاهرا نتیجه هم نگرفتند!
 استان مازندران ازاین دست مسائل تقویمی و حل نشده فراوان دارد که مستلزم مدیریت تیمی حل مسئله است، اموری که باید درصدر واولویت ارجاعیات و مدیریت زمان استاندار باشد تا به رییس جمهوری کشانده نشود!
تابستان درراه است، لذا برای مدیریت همه جانبه طرح دریا و به روزرسانی تجهیزات هیات نجات غریق و تامین منابع و مطالبات غواصان از همین الان اقدام و برنامه ریزی کنید تا برای هر حادثه ای نگویند و نپرسند، استاندار کجایی!؟

 

ایرج نیازآذری؛ روزنامه‌نگار و‌فعال وفرهنگی و‌اجتماعی

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال