امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۹:۵۳ AM

سیر صعودی آمار غرق شدگی/ جان باختن ۲۸ نفر در ۷ روز

غرق+عبارت
    -     کد خبر: 69387
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۳/۱|۰۹:۱۱
سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از ثبت ۱۷۹ مورد غرق شدگی از ابتدای سال تا کنون خبر داد و گفت: این آمار طی هفته گذشته به ۳۸ مورد رسید که متاسفانه ۲۸ نفر از این ۳۸ نفر جان خود را از دست دادند.

مجتبی خالدی  با اشاره به سیر صعودی آمار غرق‌شدگی از ابتدای سال تا کنون گفت: متأسفانه باید اعلام کنم که از ۳۸ مورد غرق‌شدگی ثبت شده طی هفته گذشته، ۲۸ مورد با مرگ همراه بوده است.

وی افزود: آمار مرگ ناشی از غرق‌شدگی در دو ماهه اول سال به رقم ۱۷۹ رسیده و این در حالی است که هنوز در آستانه سومین ماه فصل بهار هستیم و تا شروع فصل گرم سال، زمانی نزدیک به یک ماه باقی مانده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به فراوانی محل غرق شدن افرادی که جان خود را بر اثر غرق‌شدگی از دست داده‌اند، بیان کرد: ۹۰ درصد از قربانیان، جان خود به هنگام شنا در رودخانه‌ها و استخرها از دست داده‌اند.

خالدی با اشاره به اینکه ۱۱ نفر از موارد منجر به فوت، سنی کمتر از ۵ سال داشته‌اند، از خانواده‌ها درخواست کرد نسبت به مراقبت از کودکان در مجاورت منابع آبی توجه بیشتری به خرج دهند.

وی گفت: گفتنی است آبتنی در رودخانه‌ها و استخرها به ویژه استخرهای کشاورزی، همه ساله تعداد زیادی از هموطنان را به کام مرگ می‌فرستد.

منبع / مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال