امروز : شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت : ۱:۴۴ PM

هواشناسی مازندران هشدار داد

هواشناسی+باران+عبارت
    -     کد خبر: 69646
    -     تاريخ انتشار : ۱۴۰۱/۳/۱۸|۱۲:۱۴
سرویس :
هواشناسی مازندران با اشاره به استقرار سامانه ناپایدار جوی، نسبت به رگبار باران، وزش باد نسبتا شدید و احتمال ایجاد روان‌آب به شکل محدود و سطحی در این استان هشدار داد.

هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد ، زمان فعالیت این سامانه را تا عصر امروز چهارشنبه اعلام و پیش‌بینی کرد که با شمالی شدن جریان هوا و عبور موج از تراز میانی جو، شاهد رگبار باران، وقوع رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید در استان خواهیم بود.

هوشناسی مازندران پیش‌بینی کرد این سامانه ناپایدار جوی ارتفاعات مازندران بویژه در آلاشت، بلده، سوادکوه، رینه، سیاه‌بیشه، کجور، کیاسر، کلاردشت، سوادکوه شمالی و شیاده بندپی بابل را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر احتمال برخورد صائقه، جاری شدن روان‌آب نیز هر چند به شکل محدود و سطحی دور از انتظار نیست.

هواشناسی مازندران در این اطلاعیه علاوه بر توصیه به کوهنوردان برای خودداری از فعالیت های کوهنوردی و احتیاط در چرای دام، از شهروندان و مسافران خواست تا از توقف و اتراق در کنار رودخانه ها خودداری کنند.

هواشناسی مازندران روز گذشته نیز با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی از جمله شنا در آب‌های ساحلی این استان را تا ظهر روز پنجشنبه هفته جاری ناامن اعلام کرده بود.

هواشناسی، شرایط جوی مازندران بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی را طی امروز و فردا صاف تا نیمه ابری و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر و وزش باد با بیشینه دما در مناطق غربی استان بین ۲۶ تا ۲۸ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سلسیوس اعلام کرد.

آسمان مازندران در روز جمعه و ‏شنبه آینده هم صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد و در ساعات بعد از ظهر با افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات با احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی شده که بیشینه دما طی این مدت در مناطق غربی استان بین ۲۶ تا ۲۸ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

داده‌های آماری از ایستگاه‌های هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که شیاده بندپی با ۳۶.۹ و بلده با ۲۴.۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرمترین ساعت به ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته سه درجه کاهش نشان می‌دهد.

منبع / ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال